Reklama
aplikuj.pl

Test obudowy Genesis Irid 505 ARGB White

test Genesis Irid 505 ARGB White, recenzja Genesis Irid 505 ARGB White, opinia Genesis Irid 505 ARGB White

Genesis Irid 505 ARGB White to biała wersja wcześniej testowanej przez nas obudowy. Jak wypadnie ona na tle konkurencji na całkowicie nowej platformie?

Wygląd i specyfikacja Genesis Irid 505 ARGB White

Tak jak pisałem miałem już okazję testować ten model, ale w wersji czarnej. Pełen opis znajdziecie pod tym linkiem, a poniżej zaprezentuję tylko najważniejsze informacje.

Genesis Irid 505 ARGB White ma wymiary 447 x 220 x 510 mm i waży 6,95 kg. Zmieści ona płyty ATX micro ATX i mini ITX. Jest też miejsce na chłodzenia o wysokości do 165 mm, karty graficzne o długości do 380 mm i zasilacze do 190 mm. Jest też miejsce na 5 dysków 2,5 cala i dwa 3,5/2,5 cala. W obudowie znajdziecie łącznie cztery 120 mm wentylatory z podświetleniem ARGB. Mamy tutaj również hub ARGB i 4-pin PWM, dzięki czemu wszystkie śmigła jednym złączem zsynchornizujemy z płytą główną. Z przodu jest miejsce na chłodnicę do 360 mm (wcześniej był błąd w oficjalnej specyfikacji), na górze do 280 mm.

Czytaj też: Test obudowy XPG Starker

Na przednim panelu znajdziecie dwa złącza USB 2.0, dwa USB 3.0, wejście na mikrofon i wyjście na słuchawki. Jest też przycisk startu, restartu oraz LED. Możecie więc sterować podświetleniem poprzez przycisk. System zarządzania okablowaniem jest bardzo dobry i bez problemów wszystko ładnie ułożycie. Nie ma też większych kłopotów ze składaniem komputera – przebiega to naprawdę prosto i szybko. Całość wygląda też bardzo dobrze i jeśli szukacie białej obudowy to na pewno będziecie zadowoleni.

Metodologia:

  1. Wentylator na procesorze ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  2. Wentylatory na karcie graficznej ustawiłem na 50% maksymalnych obrotów.
  3. Wentylatory w obudowie ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  4. Dysk miał zamontowany radiator dołączony do płyty.
  5. Głośność zmierzyłem przy zamkniętej obudowie z odległości 20 cm od środka lewego boku – tło wynosiło 33 dBA.
  6. Testy obciążenia przeprowadziłem za pomocą Cinebench R23 + FurMark + CrystalDiskMark – temperatura otoczenia to 22°C.
  7. Temperatury to maksymalne wartości uzyskane podczas testów.
Platforma testowa
Procesor
Intel Core i5-12600K
Chłodzenie
Scythe Mugen 5
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Z690 Aorus Ultra
Karta graficzna
KFA2 GeForce RTX 3060 EX (1-Click OC)
Pamięć RAM
Kingston Fury 2x 16 GB 5200 MHz CL40
M.2
LiteOn MU X1 256 GB
Zasilacz
Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy Genesis Irid 505 ARGB White

Temperatury wszystkich podzespołów są dobre. Obudowa zapewnia więc odpowiedni przepływ powietrza i tak naprawdę przegrywa poważnie jedynie z konstrukcjami oferującymi znacznie większe wentylatory. Głośność również nie jest zbyt duża i tutaj również nie widzę problemów.

Czytaj też: Test obudowy Cooler Master MasterCase H500M

Podsumowanie testu Genesis Irid 505 ARGB White

Genesis Irid 505 ARGB White kosztuje ok. 379 zł. W tej cenie jest to bardzo dobra propozycja w szczególności, jeśli szukacie białej obudowy. Konstrukcja jest dobrze wykonana, zmieści sporą ilość podzespołów i zdecydowanie może się podobać. System zarządzania okablowaniem jest dobry, a dołączony hub pozwala na podłączenie wentylatorów do jednego złącza 4-pin PWM oraz ARGB. Samym podświetleniem możecie też sterować przyciskiem umieszczonym z przodu.

Cztery wentylatory zapewniają odpowiednie chłodzenie podzespołów i nie są przy tym wybitnie głośne. Plusem jest również obecność 4 złączy USB na przednim panelu. Obudowa jest więc zdecydowanie warta rozważenia i na pewno będzie z niej zadowoleni.