Bezprzewodowa mysz Genesis Zircon XIII to produkt zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej kontroli i wygody podczas gry. Jednym z jej głównych atutów jest możliwość pełnej personalizacji, obejmującej zarówno wygląd zewnętrzny, jak i parametry techniczne.
Mysz oferuje wyjątkowe możliwości dostosowania, pozwalając użytkownikowi na modyfikację elementów bez użycia narzędzi czy specjalistycznego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu gniazd hot-swap, można łatwo wymieniać przełączniki głównych przycisków, dostosowując siłę nacisku do własnych preferencji. Dodatkowo, regulacja skoku przycisków oraz wymiana paneli grzbietowych umożliwiają precyzyjne dopasowanie myszki do różnych rodzajów chwytu.
Wnętrze Genesis Zircon XIII kryje zaawansowane technologicznie rozwiązania, wpływające na precyzję i komfort użytkowania. Wyposażona w sensor optyczny Pixart PAW3395, zapewnia dokładne śledzenie ruchów nawet przy ekstremalnych prędkościach i przyspieszeniach. Technologia Motion-Sync gwarantuje płynne i stabilne przesyłanie danych o położeniu myszki do komputera, co przekłada się na lepszą reakcję na ruchy użytkownika.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
- Typ: Symetryczna
- Łączność: Bezprzewodowa
- Interfejs: 2.4 GHz/USB
- Sensor: Optyczny, PixArt PAW3395
- Zasięg łączności bezprzewodowej: 10 m
- Rozdzielczość: 50 – 26 000 DPI
- Akceleracja: 50 G
- Vmax: 650 IPS
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Liczba przycisków: 7
- Przewód: USB-C na USB-A, typu „Paracord” o długości 1.8 m
- Waga według producenta: 77 gram
- Wymiary: 119 x 62 x40 mm
- Akumulator: 600 mAh litowo-jonowy
- Wsparcie sterownika: Posiada
- Kompatybilność: Windows, Linux, Android
- Gwarancja: 24 mies.
- Cena: 269 zł
Zaimplementowany we wnętrzu czujnik Pixart PAW3395 to jeden z najlepszych sensorów optycznych na świecie, charakteryzujący się pełną sprawnością nawet przy bardzo szybkich przesunięciach (16,51 m/s) i przyspieszeniach rzędu 50G. Co ważne, jednostkę tę wyróżnia technologia Motion-Sync. Dzięki niej wysyłanie danych o położeniu myszy do komputera jest w pełni zsynchronizowane z ich odbiorem. To zapewnia nie tylko płynniejszy ruch, ale także większą skuteczność w rejestrowaniu każdego, nawet najdrobniejszego przesunięcia czy akcji.
Genesis Zircon XIII to pierwsza mysz w ofercie marki wyposażona w nowoczesne połączenie RapidSpeed Wireless, które zapewnia błyskawiczny przesył danych bez zakłóceń, dając jakość przewodowego połączenia bez potrzeby użycia kabla. To jednak nie wszystko. Aby zwiększyć swobodę użytkowania, model ten posiada większy akumulator, który może zapewnić nawet do 100 godzin gry.
Dla tych, którzy preferują połączenie przewodowe, Genesis Zircon XIII również ma coś do zaoferowania. Mysz można podłączyć do komputera za pomocą dołączonego przewodu Paracord z końcówkami USB-C i USB Typu A, co pozwala na elastyczność wyboru metody połączenia zgodnie z preferencjami użytkownika.
Najważniejsze cechy:
- jedna z pierwszych w pełni konfigurowalnych myszy gamingowych na rynku pozwalająca na wymianę przełączników przycisków głównych, sprężyn siły nacisku, montaż dystansów oraz wymianę tylnej części grzbietu
- obsługa niewymagająca wiedzy technicznej i lutowania
- jeden z najlepszych sensorów optycznych na świecie – Pixart PAW3395 oferujący 26 000 DPI oraz precyzyjne śledzenie przy prędkości maksymalnej 16,51 m/s i przyspieszeniu 50G
- jeszcze gładszy ruch dzięki Motion – Sync – technice synchronizacji wysyłania i odbierania danych o położeniu myszy
- wysokiej jakości wnętrze (w tym przełączniki Kailh, enkoder TTC Gold i wiele więcej)
- przemyślane wyprofilowania i konstrukcja, która pozwoli na użytkowanie zarówno prawą, jak i lewą ręką
- podwójny tryb komunikacji (przewodowe osiągi i pełna wygoda dzięki komunikacji bezprzewodowej RapidSpeed Wireless lub przewodowemu połączeniu z użyciem wytrzymałego kabla Paracord)
- wbudowany akumulator 600 mAh, umożliwiający nieprzerwaną pracę nawet przez 100 godzin
- dedykowane oprogramowanie oraz przełączniki fizyczne umieszczone na spodzie, pozwalające na łatwą i szybką kontrolę urządzenia – w tym trybu łączności i podświetlenia
- szereg dodatków dołączonych do zestawu, w tym: 2 zestawy mikroprzełączników, 2 zestawy sprężyn, 2 wymienne panele grzbietu, przeciwpoślizgowe gripy, zapasowe ślizgacze.
OPAKOWANIE / WYPOSAŻENIE
Opakowanie prezentuje się estetycznie i zawiera szereg istotnych informacji, a nawet wszystkie elementy myszki, które możemy dostosować do swoich potrzeb. Warto zaznaczyć, że mimo iż model został wydany z okazji 13. rocznicy marki, nie jest limitowany, tak jak miało to miejsce w przypadku Zircona X z okazji 10. rocznicy, który został wydany w limitowanej serii 1000 sztuk. Po jego otwarciu zastajemy kartonik z zarysem myszki, a także modelem i logotypem producenta na samej górze.
Zawartość opakowania
Ilość | Nazwa elementu | Zastosowanie |
2 | Korpus | do dostosowania kształtu pod własne preferencje w zależności od stosowanego chwytu |
1 | Grip tape | aby poprawić chwyt myszy |
1 | Adapter USB 2.4 GHz | komunikacja bezprzewodowa |
2 zestawy | Sprężynki | dostosowanie siły nacisku kliku |
3 zestawy | Przełączniki | dostosowanie rodzaju kliku poprzez hotswap |
4 zestawy | Dystanse | dostosowanie odległości kliku |
1 | Narzędzie | bardzo pomocne podczas rozbierania myszki |
1 | Instrukcja obsługi | do poznania obsługi urządzenia |
KSZTAŁT OGÓLNY
Genesis Zircon XIII, podobnie jak Razer Viper Mini, należy do kategorii myszek „mini”, jednakże posiada kształt środkowej i tylnej części korpusu wzorowany na Logitech G Pro X Superlight. Jednocześnie, łopatki mają delikatne wyprofilowanie charakterystyczne dla Razer Viper Mini. Te cechy sprawiają, że mysz powinna być nie tylko uniwersalna, ale także wyjątkowo komfortowa w użytkowaniu.
Główne przyciski charakteryzują się subtelnie wyczuwalnymi wgłębieniami, które zapewniają naszym palcom pewność w znajdowaniu środka przycisków nawet w najbardziej krytycznych momentach. Dodatkowo, ułatwiają one korzystanie z myszy w warunkach o ograniczonym oświetleniu.
Umieszczone na lewym boku (tylko, co można uznać za wadę) klawisze boczne są pokryte gumą i mają zaokrąglone kształty, co nadaje im bardzo przyjemną w dotyku fakturę oraz zapewnia komfortowe użytkowanie. Ich odpowiednie umiejscowienie i rozmiar są starannie przemyślane, jednak jedynym drobnym mankamentem jest niewielki skok przed naciśnięciem i po jego zwolnieniu. Niemniej jednak nie ma tutaj żadnych luźnych elementów ani problemów z wnikaniem do środka obudowy.
WYMIENIALNE SWITCHE KAILH GM / ZMIANA SIŁY NACISKU PRZYCISKÓW
Oprócz wysokiej jakości sensora optycznego i szeregu wymiennych elementów, we wnętrzu Genesisa Zircon XIII znajdują się najwyższej klasy podzespoły, zapewniające bezproblemową rozgrywkę przez długi czas. Należą do nich przełączniki przycisków głównych Kailh GM 8.0, charakteryzujące się wytrzymałością na 80 milionów kliknięć, oraz enkoder TTC Gold.
Zircon XIII oferuje możliwość wymiany przełączników przycisków głównych bez konieczności lutowania dzięki gniazdom hot-swap. Dodatkowo, użytkownicy mogą montować sprężyny, aby zmienić siłę nacisku (15g/25g), a także regulować skok (0,4/0,5/0,6/0,7 mm) za pomocą dołączonych dystansów.
Jeśli zaś chodzi o same wymienne przełączniki, to wraz z Genesis Zircon XIII otrzymujemy trzy pary. Pierwszą z nich stanowią wyżej wspomniane już fabryczne przełączniki Kailh GM 8.0, charakteryzujące się średnio-ciężkim naciskiem, donośnym, chrupiącym kliknięciem i żywotnością na poziomie 80 milionów kliknięć.
Drugi zestaw to nieco cięższe przełączniki Kailh GM 4.0, donośne i trwałe (60 milionów kliknięć). Ostatnia para to średnio-ciężkie przełączniki Huano Silent Brown, które, zgodnie z nazwą, mają na celu minimalizowanie generowanego hałasu, co czyni je idealnym wyborem dla streamerów i osób ceniących sobie ciszę. Ich żywotność to 20 milionów kliknięć.
Genesis Zircon XIII jako jedna z pierwszych myszek na polskim rynku, ale także jako jedna z niewielu na świecie oferuje nam możliwość wymiany switchy bez konieczności ich delutowania.
Poza funkcją hotswap, myszka oferuje także regulację skoku przycisków poprzez naklejenie kwadratowych dystansów na popychacze. Te dodatkowe elementy są oczywiście dołączone do zestawu wraz z myszką.
Taka opcja pozwala na zmniejszenie efektu pre-travel lub post-travel, a także na lepsze dopasowanie skoku do innych przełączników. Poza trzema dołączonymi do zestawu, istnieje możliwość wyboru indywidualnie dopasowanych elementów.
Rozwiązaniem, które zastosowała Genesis w modelu Zircon XIII, jest innowacyjny system regulacji siły nacisku przycisków za pomocą sprężyn z odbojnikami, umieszczonych nad przełącznikami. Jest to funkcja, która, o ile dobrze pamiętam, dotychczas nie była dostępna na rynku. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie dostosowywać siłę nacisku przycisków do swoich indywidualnych preferencji. Proces wymiany jest prosty – wystarczy zamontować odpowiednie sprężyny na miejsce wcześniej wyjętych. Dodatkowo, zestaw zawiera już odpowiednie sprężyny do wymiany.
ROLKA / SCROLL
Rolka w Genesis Zircon XIII przypomina tę z modelu Zircon 500, ale z pewnymi ulepszeniami. Plastikowe boki nie wystają ponad gumowy środek, co różni je od tańszego modelu. Dodatkowo, przezroczyste plastiki pozwalają na efektowne przebijanie się podświetlenia z wnętrza myszy, w przeciwieństwie do czarnych elementów w tańszym modelu. Scroll działa płynnie i cicho dzięki zastosowaniu najwyższej jakości enkodera TTC Gold, oferując delikatne i precyzyjne stopnie. Pod kółkiem znajduje się przełącznik Huano Green Dot, który dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.
PRACA BEZPRZEWODOWA / OKABLOWANIE
Genesis Zircon XIII pozwala na pracę w trybie bezprzewodowym dzięki dołączonemu adapterowi 2.4 GHz, który wystarczy podłączyć do portu USB typu A w komputerze.
W bezprzewodowym trybie Genesis Zircon XIII może działać z włączonym lub wyłączonym podświetleniem, a ładowanie odbywa się za pomocą dołączonego kabla. Nawet podczas ładowania myszy można z niej normalnie korzystać, co oznacza, że istnieje możliwość pracy również w trybie przewodowym – chociaż trudno znaleźć powód, dla którego byłoby to potrzebne, skoro można korzystać bezprzewodowo, zwłaszcza podczas ładowania.
Dla zwolenników myszek przewodowych, którzy wciąż są sceptyczni wobec nowych rozwiązań, ta mysz może być przekonująca dzięki zastosowanej najnowszej technologii RapidSpeed Wireless, zapewniającej błyskawiczną komunikację z komputerem i minimalne opóźnienia.
Co do trybu Bluetooth, Genesis Zircon XIII nie oferuje tej opcji, co może być jedynym zarzutem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tańszy model, Zircon 500, oferuje tę możliwość. Chociaż dla niektórych może nie być to kluczowa funkcja do grania, może być przydatna w innych zastosowaniach. Jednak trzeba przyznać, że czas pracy na jednym ładowaniu do pełna wynoszący aż 100 godzin to imponujący wynik, który pozwoli użytkownikom na długie sesje grania bez konieczności szukania kabla do ładowania. Dodatkowo, ciche przełączniki w zestawie sprawiają, że mysz jest idealna do nocnych sesji gamingowych.
RapidSpeed Wireless to technologia łączności opracowana z myślą o najbardziej wymagających graczach. Zapewnia błyskawiczny przesył danych, eliminując zakłócenia i zapewniając precyzję porównywalną z przewodowymi rozwiązaniami.
ŚLIZGACZE
Ślizgacze zostały wykonane z czystego teflonu PTFE, co zapewnia gładkie przemieszczanie się myszki po powierzchni, a ich zaokrąglone ranty dodatkowo ułatwiają ten proces. Nie zaobserwowałem znacznego spowolnienia działania ani pogorszenia ślizgu nawet po dłuższym użytkowaniu, a ich trwałość sprawia, że nie łapią zbyt łatwo rysek. Dzięki temu mogą posłużyć przez długi czas, zanim zaczniemy rozważać ich wymianę na zapasowy komplet, który znajduje się w pudełku.
PODŚWIETLENIE RGB
Genesis Zircon XIII oferuje szereg różnorodnych trybów podświetlenia, wśród których znajdują się:
- Stały
- Oddychający
- Prismo
- Neon
- Smuga
- Kolorowy oddech
Ostatni tryb pozwala na całkowite wyłączenie podświetlenia. Warto zaznaczyć, że podświetlenie prezentuje się estetycznie i jest przyjemne dla oka, szczególnie dla osób, które preferują delikatne akcenty. Warto zwrócić uwagę na podświetlone logo Genesis, które staje się widoczne dopiero po zdjęciu korpusu.
Niemniej jednak żaden z dołączonych korpusów nie umożliwia przepuszczania światła. Producent planuje udostępnić pliki STL obu klapkom, co pozwoli użytkownikom na dostosowanie ich do własnych preferencji i nawet wydrukowanie ich przy użyciu drukarki 3D.
Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia własnego, unikalnego podświetlenia, na przykład poprzez umieszczenie podświetlonego logo na wierzchu konstrukcji lub nawet stworzenie korpusu z przepuszczającym światło wzorem. Ostateczny wygląd pozostaje w gestii użytkownika.
Co ważne i warte osobnego akapitu. Podświetlenie zmieniać możemy też za pomocą przycisku znajdującego się po prawej stronie spodu myszy. Bardzo praktyczne.
JAKOŚĆ WYKONANIA
Podczas naciskania żaden dźwięk nie wydobywał się z myszki, nie odnotowałem żadnego wyginania się ani uszkodzenia żadnego z elementów, nawet przy stosunkowo dużej sile nacisku. Dopasowanie elementów również pozostawia pozytywne wrażenie. Co więcej, konstrukcja Zircona XIII jest wyjątkowa – podstawy myszki nie są spajane żadną śrubą. Zarówno łopatki, jak i tylne panele myszy są modułowe i nie mają żadnych widocznych śrub mocujących.
TRZYMANIE MYSZKI
Kształt Genesis Zircon XIII łączy w sobie najlepsze cechy myszek Razer Viper Mini oraz Logitech G Pro X Superlight, co stanowi klucz do jej doskonałej ergonomii. Jest to symetryczna myszka, która doskonale sprawdzi się zarówno dla użytkowników prawo- i leworęcznych, jak i posiadaczy różnych wielkości dłoni. Nawet osoby z większymi dłońmi nie będą miały problemu z przystosowaniem się do tej myszki i korzystaniem z niej komfortowo. Dzięki swojej konstrukcji, myszka pozwala na wygodne stosowanie różnych rodzajów chwytów, takich jak Palm Grip, Fingertip Grip czy Clawgrip. Mi osobiście najlepiej korzystało się z niej w chwycie Fingertip.
ROZBIERANIE MYSZKI
Myszka ta, podobnie jak wiele obecnie dostępnych klawiatur mechanicznych, została wyposażona w funkcję hot-swap (!). Zircon XIII jako jeden z pierwszych na polskim rynku oraz jeden z niewielu na świecie oferuje możliwość wymiany przełączników bez konieczności ich lutowania. Podczas otwierania myszki pamiętać jednak należy, aby ostrożnie unikać wyłamania dwóch haczyków z przodu myszy. Wystarczy je delikatnie wysunąć ze swojego miejsca.
Możemy dostosować dystanse i regulować nacisk za pomocą dołączonych sprężyn. Wszystko to trzyma się na dwóch zaczepach, kilku zatrzaskach i przesuwanej blokadzie. Dostęp do wnętrza myszy jest zdecydowanie łatwiejszy niż zdjęcie łopatek. Wystarczy zwolnić blokadę na spodzie myszy jednym palcem, a drugim delikatnie wcisnąć paznokieć w szczelinę między podstawą a obudową, aby je rozdzielić.
Warto pamiętać, że hotswap to nie tylko superlatywy, ale także pewne ograniczenia. Należy mieć na uwadze, że nie jest to rozwiązanie niezawodne na długą metę, szczególnie jeśli producent oszczędza na gniazdach hot-swap.
Gdy rozłączymy obie części, otworzymy sobie drogę do serca elektroniki ukrytej w wnętrzu myszy. Z tej pozycji bezproblemowo wyciągniemy fabrycznie zamontowane przełączniki Kailh GM 8.0, gotowe do podmiany na te dostarczone w komplecie, czyli Kailh GM 4.0 lub Huano Silent Brown. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na inne mikroprzełączniki. Na te, które pasują do Twoich preferencji.
Dodatkowo, możemy zdecydować się na usunięcie kwadratowej maskownicy z logo firmy, aby odsłonić podświetlenie. Główną ideą, którą przyświeca myszce, jest oczywiście indywidualna personalizacja dopasowana do potrzeb każdego użytkownika.
Podobnie jak w przypadku klawiatur, również w myszkach hotswap istnieje określona żywotność, i po wielokrotnym wyciąganiu i wkładaniu przełączników mogą pojawić się związane z tym problemy.
WBUDOWANA BATERIA
Istnieje opcja zastąpienia oryginalnego akumulatora o pojemności 600 mAh (oferującego do 100 godzin pracy) innym o większej lub mniejszej pojemności. Genesis Zircon XIII to w zasadzie idealna platforma do eksperymentów modyfikacyjnych. Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć jego wagę o kilkanaście gramów, możemy z powodzeniem zamontować akumulator o pojemności 100 mAh, usunąć plastikowy uchwyt akumulatora, a następnie przymocować go za pomocą taśmy dwustronnej do obudowy lub płytki PCB (oczywiście odpowiednio izolując).
SOFTWARE
Oprogramowanie dołączone do Genesis Zircon XIII oferuje szeroki zakres funkcji, które zapewniają użytkownikowi pełną kontrolę nad myszką podczas rozgrywki. Podzielone na cztery zakładki, aplikacja zapewnia możliwość personalizacji profili i przycisków, zarządzania DPI, ustawień podświetlenia oraz makr.
Pierwsza zakładka umożliwia tworzenie profili i dostosowywanie funkcji poszczególnych przycisków. Druga zakładka pozwala na zarządzanie DPI, przygotowanie profili z przypisanymi kolorami oraz dostosowanie podświetlenia. Możemy także regulować jasność i szybkość podświetlenia, a także czas uśpienia myszy.
Poza zarządzaniem DPI druga zakładka oferuje również dostosowanie LOD dla 1 lub 2 milimetrów, oraz wybranie szybkości raportowania spośród:
- 125 Hz
- 250 Hz
- 500 Hz
- 1000 Hz
Trzecia zakładka oferuje pełne zarządzanie makrami, a czwarta pozwala na dostosowanie podświetlenia. Możemy wybrać spośród sześciu trybów podświetlenia lub całkowicie je wyłączyć. Dodatkowo, pojawiła się opcja „Wyłączaj LED przy ruszaniu”, co pozwala oszczędzać energię baterii.
Oprogramowanie wyróżnia się funkcjonalnością i przejrzystością, zapewniając kompleksowe możliwości dostosowania myszy do indywidualnych preferencji użytkownika.
PIXART PAW3395 / TESTY / ODCZUCIA PRAKTYCZNE
W testach syntetycznych, z zastosowaniem topowego sensora PixArt PAW3395, jak można się było spodziewać, wszystkie wyniki wyszły na najwyższym poziomie. PixArt PAW3395 oferuje nie tylko doskonałe czucie kursora i responsywność. To również gwarant bezbłędnego śledzenia ruchu nawet przy prędkości maksymalnej wynoszącej 16,51 m/s i przyspieszeniu 50G.
Sensor wspiera technologię Motion-Sync. Dzięki niej, transmisja danych o położeniu myszy jest w pełni zsynchronizowana z ich odbiorem. Efektem tego jest nie tylko płynniejszy ruch, lecz także dokładniejsza rejestracja każdego nawet najmniejszego ruchu czy akcji.
Zircon XIII cechuje się minimalnym stopniem wygładzania, co praktycznie oznacza jego brak. Myszka bez problemu utrzymuje narzuconą częstotliwość próbkowania. Nie występują również problemy z jitteringiem o wysokiej lub niskiej częstotliwości, czy interpolacją, która jest nieobecna w całym obsługiwanym zakresie czułości, tj. od 50 do 26 000 DPI. W trakcie grania nie zauważyłem pojawiania się akceleracji, co stanowi kolejną świetną wiadomość.
Technologia Motion-Sync to kluczowy element, który wyróżnia tę jednostkę. Dzięki niej, transmisja danych o położeniu myszy jest w pełni zsynchronizowana z ich odbiorem. Efektem tego jest nie tylko płynniejszy ruch, lecz także dokładniejsza rejestracja każdego nawet najmniejszego ruchu czy akcji.
PODSUMOWANIE
Konkludując. Myszka Genesis Zircon XIII oferuje imponujące możliwości personalizacji oraz technologiczne innowacje:
- Wymienne przełączniki: gniazda hot-swap umożliwiają wymianę przełączników bez potrzeby lutowania. Dodatkowo, można regulować siłę nacisku i skok przycisków za pomocą dostarczonych dystansów. Jest to największa zaleta tej myszki według mnie.
- Regulacja kształtu: wymienny panel grzbietu pozwala na dostosowanie kształtu myszki do preferowanego chwytu, co zwiększa precyzję i wygodę podczas użytkowania.
- Topowy sensor: zastosowany czujnik optyczny Pixart PAW3395 zapewnia niezwykle precyzyjne śledzenie ruchów, nawet przy ekstremalnych prędkościach i przyspieszeniach, a technologia Motion-Sync synchronizuje przesył danych z komputera, zapewniając płynne i precyzyjne reakcje.
- Długi czas działania: dzięki większemu akumulatorowi, myszka może pracować nawet do 100 godzin na jednym ładowaniu. Opcja korzystania z przewodu Paracord zapewnia również stabilne połączenie dla osób preferujących przewodowe rozwiązania.
- Wysoka jakość podzespołów: przełączniki przycisków głównych oraz enkoder TTC Gold gwarantują niezawodność i trwałość, umożliwiając długotrwałe i płynne doświadczenie w grach.
Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, myszka Genesis Zircon XIII zapewnia nie tylko indywidualną personalizację, ale także wyjątkową wydajność i komfort podczas długotrwałych sesji gamingowych. A to wszystko w cenie wynoszącej 269 złotych, która jawi się jako bardzo dobra. Nic, tylko polecić, i cieszyć się, że polska firma potrafi stworzyć tak dopracowany produkt, w tak atrakcyjnej cenie.
Zircon XIII to jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń pierwszej połowy 2024 roku w kategorii myszek dla graczy. Cieszy mnie to, że myszka jest dobrze wyceniona, oferując tak wiele możliwości użytkownikom. To doskonałe podsumowanie 13-letniej pracy całej marki.
plusy
- Niska waga
- Topowy sensor Pixart PAW3395
- Trzy pary wysokiej klasy przełączników mechanicznych w zestawie (Kailh GM 8.0, GM 4.0 i Huano Brown Silent)
- Świetny Enkoder TTC Gold
- Elastyczny przewód typu paracord
- Perfekcyjna ergonomia
- Wygląd spodobający się wielu osobom
- Wzorowe wyważenie
- Perfekcyjna kalibracja
- Niskie opóźnienia
- Możliwość hotswap
- Regulacja skoku przycisków LPM i PPM
- Regulacja siły nacisku
- Bogate wyposażenie
- Zadowalający czas pracy na jednym cyklu ładowania (do 100 godzin)
- Prosty, estetyczny i funkcjonalny sterownik
- Spora możliwość customizacji za pomocą dedykowanego sterownika
- Świetne ślizgacze z czystego PTFE
- Matowa powłoka
- Przemyślany schowek na transmiter
- Wsparcie Motion-Sync poprawiające precyzję ruchów kursora i zmniejszające opóźnienia
- Spory akumulator (600 mAh)
minusy
- Lekki pre oraz post-travel na przyciskach bocznych
- Przyciski boczne dostępne tylko po lewej stronie
- Dość luźna i szorstko pracująca rolka przewijania
- Jakość gumy na przyciskach bocznych po czasie (?)
- Brak opcji połączenia przez moduł Bluetooth