WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gerber Doubledown – gdyby nóż motylkowy spotkał maczetę

Tym razem coś zarówno dla fanów leśnych przygód, jak i ślepo zapatrzonych w noże fanatyków i kolekcjonerów. Co powiecie na połączenie noża motylkowego z maczetą?

Tym i niczym innym jest właśnie Doubledown od firmy Gerber specjalizującej się właśnie w składanych i wielofunkcyjnych narzędziach. Żeby wpaść na pomysł swojego najnowszego noża, Gerber musiał ewidentnie wyjść z utartych szlaków i obrać zupełnie nową drogę, bo co jak co, ale taką maczetę trudno znaleźć.

Doubledown można więc uznać albo za małą, składaną maczetę albo po prostu niestandardowy nóż motylkowy. Jednak bez względu na to, co uznacie za bardziej słuszne, konstrukcja tego gadżetu mówi sama za ciebie, a obracane o 180 stopni uchwyty tyko to potwierdzają

Czytaj też: Oto pierwsza na świecie matryca z wbudowaną sztuczną inteligencją

W tym przypadku ostrze ze stali wysokowęglowej mierzy 17,1 centymetra, a cały Doubledown (z rozłożoną rękojeścią 38 centymetrów). Zastosowania tej hybrydowej, składanej maczety sprowadzają się do cięcia, siekania i rąbania, a system QuadLock oferuje trzy indywidualne pozycje dla bezpiecznej pracy. Waga? 510 gramów. Cena? Całe 120 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News