Reklama

Ghost of Tsushima na PS5 zdaje się potwierdzać Ghost of Ikishima

ghost of ikishima

Ghost of Ikishima zaczyna coraz częściej przeciekać. Co tym razem może wskazywać na niespodziankę od Sony i Sucker Punch?

Ghost of Tsushima? Zachwycony nie byłem, ale pograłbym

Ghost of Tsushima była moim zdaniem grą „tylko” dobrą. Tytuł tak często porównywany do serii Assassin’s Creed (przed jej przemianą w RPG akcji) wypadał moim zdaniem gorzej niż produkcja Ubisoftu. Nie była to produkcja zła, ale widać było, że twórcy mają jeszcze pole do poprawek.

Skłamałbym jednak gdybym powiedział, że nie zacząłem do tej produkcji trochę tęsknić. Mój ostatni kontakt z tym tytułem, to ogrywanie fantastycznego, darmowego trybu online, który pozostawił mnie z lepszym wrażeniem, niż zostałem po przejściu kampanii fabularnej. Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat tego, że Ubisoft testował spin-off serii Assassin’s Creed, w której rozgrywka przypominałaby bardziej parkourowe odsłony serii, ale pomysł został ostatecznie porzucony. Gdy jeszcze nie było informacji o porzuceniu takowej odsłony, poczułem, że w sumie to… zagrałbym w coś takiego! Co mi zatem pozostaje? Nowe Ghost of…!

Ghost of Ikishima – niespodzianka?

Nadzieje na powrót do produkcji stworzonej przez Sucker Punch odżyły jakiś czas temu, gdy okazało się, że deweloperzy mają potajemnie pracować nad mniejszą grą o nazwie Ghost of Ikishima? Jak mniejszą? Można porównać grę do Zaginionego Dziedzictwa z serii Uncharted czy Miles Morales z Spider-Man. Czyli wcale nie taki mały tytuł!

Czytaj też: Far Cry 7 przełomem niczym Assassin’s Creed Origins

Fabuła produkcji ma skupiać się na… tutaj nie trudno zgadnąć – wyspie Iki, lecz nie wiemy nic na temat tego, czy głównym bohaterem będzie ponownie Jin oraz, czy wydarzenia przedstawione w grze staną się kontynuacją przygody. Sony chce, aby produkcja wzięła nas z zaskoczenia i gra ma zostać zaprezentowana na najbliższym pokazie gier PlayStation. Póki co, nie znamy nawet terminu nowego State of Play.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

To, że coś jest jednak na rzeczy w przypadku serii Ghost of… potwierdza niedawna klasyfikacja wiekowa dla nowego wydania Ghost of Tsushima na PS4 oraz PS5. Director’s Cut zostało ocenione przez Entertainment Software Rating Board, które zajmuje się nadawaniem klasyfikacji wiekowych grom na terenie Ameryki Północnej.

Czytaj też: GTA 6 w Vice City. Renomowany informator potwierdza

Samo istnienie takiego wydania wskazuje na to, że twórcy zamierzają dorzucić coś „ekstra” oprócz podstawowej wersji gry, więc zdaje się, że takowym dodatkiem będzie właśnie Ghost of Ikishima. Uwagę na stronie ESRB przykuwa również to, że w przypadku wersji gry na PS4 mamy oznaczenie wskazujące na „płatności w grze”. Oznaczać to, że prawdopodobnie będzie możliwość ulepszenia za opłatą gry do wersji PlayStation 5… co wskazuje na to, że otrzymamy natywny port na PS5, a nie tak jak teraz – grę działającą w kompatybilności wstecznej z odblokowanym limitem klatek na sekundę.