Reklama

GTA 6 w Vice City. Renomowany informator potwierdza

gta 6

Praktycznie w każdym miesiącu pojawia się gdzieś w sieci jakaś wzmianka na temat nowej gry Rockstara. GTA 6 w Vice City, GTA VI z premierą w tym roku… nie wszystkie informacje brzmią prawdziwie. O dzisiejszej warto jednak wspomnieć.

Kto ujawnia informacje?

Zazwyczaj ciężko jest potwierdzić autentyczność danych informacji na temat GTA 6. W końcu w Internecie można znaleźć pełno zestawień wiadomości, jakie wyciekały przed ogłoszeniem GTA 5 i część z nich była trafna, a część kompletnie zmyślona. Do tego powinniśmy pamiętać, że czasem po prostu ktoś trafi ze swoimi przewidywaniami i nie można od razu go brać jako osoby „z kontaktami w branży”.

W przypadku jednak wycieku, o którym mówimy, stoi za nim osoba znana w branży growej z bardzo dobrych przecieków na temat serii Battlefield (i sporadycznie – Call of Duty). Tom Henderson niedawno bardzo dokładnie tweetował na temat Battlefield 2042 i to dzięki niemu poznaliśmy wiele przedpremierowych informacji. Tym razem jednak informator skupił się na serii Grand Theft Auto i opublikował nagranie wideo, w którym przedstawia wieści na temat nadchodzącego GTA 6.

GTA 6 w Vice City

Zdaniem Hendersona najnowsza odsłona GTA zabierze nas do kultowego Vice City. Deweloperzy mają pracować nad miastem oraz najbliższą okolicą zatem otrzymamy „plac zabaw” większy niż w przypadku Grand Theft Auto: Vice City.

Co ciekawe, samo miasto i okolice mają się co jakiś czas zmieniać. Świat gry będzie modyfikowany w podobny sposób, jak dziś z każdym sezonem zmienia się mapa Fortnite. Wiele lokacji pozostanie bez zmian, ale niektóre będą się drastycznie różnić. Dzięki aktualizacjom sama mapa gry może być dzięki temu większa niż premierowe wydanie.

Czytaj też: AMD FidelityFX Super Resolution w szczegółach. Dla kogo? Co oferuje?

Wydarzenia w Vice City mają dotyczyć współczesności, ponieważ twórcy nie chcą ograniczać graczy np. brakiem rozwiniętych smartfonów czy nieistnieniem kryptowalut.

Bohaterowie GTA 6

Zdaniem informatora, w grze ponownie pojawi się kilku bohaterów, a jedną z nich stanie się kobieta. Zwracana jest na to uwaga, ze względu na to, że jeszcze nigdy w serii GTA nie przyszło nam w trybie dla pojedynczego gracza pokierować bohaterką.

Ciekawe, czy domniemywane duże aktualizacje gry po jej premierze, mogą nam dawać nadzieję na to, że tym razem Rockstar przygotuje dodatkowe wątki fabularne? Rockstar jakiś czas temu podkreślał swoje przywiązanie do gier single-player i obiecał oferować więcej tego typu zawartości.

Data premiery GTA 6

Kiedy zagramy w GTA 6? Nie liczcie na szybką premierę tego tytułu. Rockstar po tym, jak po premierze Red Dead Redemption 2 wyszło wiele historii o crunchu pracowników, zmienił swoją kulturę pracy. Deweloperzy mają całe lata na wyprodukowanie gry i pod uwagę brana jest nawet sytuacja, w której GTA 6 pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec 2025 roku.

Czytaj też: Ważny kamień milowy dla NVIDIA DLSS. Technologia podbiła nowe wody

Do tego czasu również wielu graczy powinno zakupić już PlayStation 5 i Xbox Series X lub Xbox Series S, dzięki czemu Gwiazdy Rocka będą mogły liczyć na o wiele większy zarobek. GTA 6 pojawi się bowiem już tylko na aktualnej generacji konsol.

Sama gra nie ma mieć jakiejś spektakularnej skali i w 2025 roku raczej będzie określana jako średniej wielkości, co z czasem zmieni się, dzięki aktualizacjom. Wszystko to po to, aby deweloperzy nie musieli pędzić z premierą i pracowali w komfortowych warunkach.