WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ghost of Tsushima na PS5! Skok wydajności gwarantowany

Sucker Punch podało oficjalne informacje o Ghost of Tsushima na PS5. Gra dzięki kompatybilności wstecznej zadziała o wiele lepiej.

Choć mi Ghost of Tsushima niezbyt się spodobała i nie czekam z wypiekami na twarzy na kontynuację to jednak czytając o tym jak zadziała Ghost of Tsushima – nie sposób sie nie ekscytować. Fani liczb, które oferuje PS5 będą zadowoleni.

Ghost of Tsushima PS5 – nowa wersja?

Ghost of Tsushima będzie dostępne od razu jak pojawi się PlayStation 5 na rynku. Gra nie będzie jednak żadną nową wersją tworzoną specjalnie pod nową generacje konsol. Zamiast tego skorzystamy po prostu z kompatybilności wstecznej. Twórcy jednak już teraz przygotowują grę do uwolnienia jej ograniczeń, które np. trzymały ją w 30fps.

Czytaj też: Furki Cyberpunk 2077 w nowym odcinku Night City Wire 4!
Czytaj też: Patrzę na czasy ładowań Xbox Series X i się śmieje
Czytaj też: Porównanie NFS Hot Pursuit Remastered. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

Co nowego w Cuszimie?

Pozbycie się ograniczeń w Ghost of Tsushima sprawia, że gra może niemalże w pełni korzystać z podzespołów nowego sprzętu. Płynność? Nawet na PS4 Pro mieliśmy 30 klatek na sekundę, a teraz będzie to do 60fps. Dynamiczna rozdzielczość będzie teraz dobijać do 4K. Oprócz tego czasu ładowań będą jeszcze krótsze, a już przecież na PS4 były tak krótkie, że do dziś wszyscy głowią się jak twórcy tego dokonali. Dobra wiadomość jest taka, że zapis z wersji PS4 przeniesiemy na PS5. A to u Sony nie było takie pewne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News