WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Legendarny miecz z Tibii trafił na Allegro. Cena poraża

Tibia, gra o której swego czasu było w Polsce bardzo głośno. Głównie za sprawą telewizyjnych reportaży. Pomimo drewnianej mechaniki i bardzo długiego stażu na rynku tytuł nadal ma wielu zwolenników. Wśród nich zapanowało poruszenie, bo legendarny miecz – Magic Longsword, trafił na aukcję portalu Allegro.

Magic Longsword – miecz legenda

Wiele gier sieciowych, szczególnie tych z gatunku MMO, ma swoje rzadkie przedmioty. Takie, na zdobycie których szansa często nie przekracza 1%. Mimo wszystko, można je zdobyć. W przeciwieństwie do Magic Longsworda.

To miecz, który w całej grze występuje wyłącznie w jednym egzemplarzu. Powstał jako nagroda w evencie organizowanym na samym początku gry i to był jedyny sposób na jego zdobycie. Miecz wielokrotnie zmieniał właścicieli, zapewne w wyniku śmierci postaci jego posiadaczy i przez 15 lat(!) nie było wiadomo kto jest jego posiadaczem. Natrafiono na niego dopiero w 2019 roku. Co oczywiście wywołało niemałe poruszenie. Posiadaczem okazał się jeden z weteranów gry, który gra w nią nieprzerwanie od 2003 roku. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że miecz został przez niego kupiony, a kosztował skromne 11 tys. dolarów.

Magic Longsword na Allegro w promocyjnej cenie

Jeszcze większym zaskoczeniem może być fakt, że Magic Longsword właśnie wylądowała na aukcji internetowej. I to nie byle gdzie, bo na rodzimym Allegro. Wygląda na to, że aukcja jest autentyczna, bo broń sprzedaje dosyć pewna osoba, która na co dzień zajmuje się sprzedażą przedmiotów z Tibii i pełni wyłącznie rolę pośrednika. Aukcja została już zakończona, ale nie wiadomo z jaki skutkiem.

Cena 15 tys. złotych wydaje się niewygórowana. Szczególnie w kontekście wspomnianych 11 tys. dolarów. Mimo wszystko to dla przeciętnego człowieka, dla którego gry są wyłącznie rozrywką, są to kwoty oszałamiające. A może jednak warto było nie słuchać rodziców mówiących – po co grasz w ten komputer?!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News