WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

RTX 3080 i 3090 w wydaniu AORUS Xtreme i Master od Gigabyte

Gigabyte wreszcie ujawnił swoje najwydajniejsze karty graficzne dla rodziny GeForce RTX 3000. Oto modele AORUS Xtreme i AORUS Master dla RTX 3090 i RTX 3080.

Gigabyte AORUS Xtreme i Master

Wszystkie cztery nowe karty graficzne są wyposażone w najwyższej klasy procesor graficzny z fabrycznym podkręceniem zegara Boost i certyfikatem GIGABYTE GPU Gauntlet. Chłodzi je z kolei nowa generacja systemu chłodzenia MAX-Covered Cooling, a specjalne dodatki w tych modelach sprowadzają się do wyświetlacza LCD na boku i podświetleniu RGB Fusion 2.0.

Zarówno modele RTX 3090, jak i RTX 3080 mają całą masę wspólnego w wydaniu AORUS Xtreme i Master. Pierwszą z tych cech jest samo chłodzenie składające się z dwóch wentylatorów 115 mm i jednego 100 mm, który obraca się w przeciwnym kierunku, aby przyspieszyć cyrkulacje powietrza przez ogromny radiator z komorą parową i 7-kompozytowym ciepłowodom.

Karty graficzne AORUS to jedyne modele na rynku, które oferują sześć wyjść wideo w serii GeForce RTX 3000. Oferuje 3 wyjścia HDMI i 3 DisplayPort, a więc dwa HDMI więcej względem referencyjnych modeli.

Czytaj też: SilverStone prezentuje zasilacz SFX SX750
Czytaj też: AMD potwierdza nazwy nowych procesorów
Czytaj też: Już niedługo Nvidia może wypuścić GeForce RTX 3080 20GB i RTX 3070 16GB

Na karcie graficznej znajduje się przycisk do przełączania Dual BIOS, a wysokiej jakości materiały i wykonanie sprawiły, że GIGABYTE oferuje klientom aż 4-letnią gwarancję. Karty z tej serii wymagają aż trzech 8-pinowych złączy zasilania.

Więcej informacji o kartach znajdziecie tutaj:

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News