Wsparcie nowych technologii AMD już na płytach Gigabyte

Wsparcie nowych technologii AMD, płyty Gigabyte SAM, Gigabyte BIOS AMD

Firma GIGABYTE ogłosiła dziś najnowszą aktualizację BIOSu dla płyt głównych AMD X570, B550 i A520, która obejmuje funkcje pamięci AMD Smart Access oraz tryb Rage.

Płyty Gigabyte zapewniają wsparcie nowych technologii AMD

Te innowacyjne funkcje umożliwiają zwiększenie przepustowości, jako że procesor uzyskuje dostęp do pamięci GDDR na kartach graficznych, co zwiększa wydajność systemu. Teraz użytkownicy z platformą „AMD Yes”, czyli z połączeniem płyt głównych AMD z chipsetem 500, procesorów AMD Ryzen 5000 i kart Radeon RX 6000 będą mogli doświadczyć dodatkowego wzrostu wydajności.

Czytaj też: Cyfrowa rewolucja w warszawskich tramwajach
Czytaj też: ASRock prezentuje płyty Taichi Razer Edition
Czytaj też: Nowe ceny roamingu w związku z Brexitem

Reklama

Dzięki AMD Smart Access Memory i trybowi Rage procesor ma dostęp do pamięci GPU. Ten dostęp odblokowuje dotychczas ograniczoną przepustowość do pełnej przepustowości podczas grania w 4K. Dzięki szybszemu dostępowi do pamięci wydajność operacyjna procesora i wydajność w grach ulegają poprawie.

Czytaj też: OkazjoWtorki z Huawei. Słuchawki FreeBuds 3 w śmiesznej cenie
Czytaj też: Obudowa NZXT H1 jest niebezpieczna w użytkowaniu
Czytaj też: Dziś Cyber Monday, więc szukając promocji warto uważać na oszustwa

W oparciu o wyniki testów gier z włączoną pamięcią Smart Access i trybem Rage, gry 1080P działały o 17% płynniej, a wzrost wydajności rzędu 10% zanotowano rozdzielczościach 2K i 4K. Wystarczy tylko zaktualizować BIOS swojej płyty, zadbać o wspomniane połączenie sprzętu i włączyć „Above 4G Decoding” i „Re-Size BAR Support” w ustawieniach BIOS oraz tryb Rage w sterowniku karty VGA.