WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

GigaNagrywarka Netii bez kanałów TVP

GigaNagrywarka Netii bez kanałów TVP

Z niewyjaśnionych powodów, klienci Netti korzystający z usługi GigaNagrywarka stracili możliwość nagrywania programów Telewizji Polskiej. Nie wiadomo co było powodem braku porozumienia obu firm.

GigaNagrywarka bez kanałów TVP

GigaNagrywarka to usługa Netii, która pozwala na nagrywanie wybranych programów telewizyjnych, a następnie ich odtwarzanie w wybranym momencie. Nagrania można przechowywać na dysku przed 120 dni w najbogatszej opcji za 15 zł. Za 5 zł można przechować do 100 godzin nagrać przez 30 dni.

Czytaj też: TVP World, czyli nowy anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

Netia potwierdza, że GigaNagrywarka obecnie już nie pozwala na rejestrowanie kanałów Telewizji Polskiej. Operator nie był w stanie porozumieć się z państwowym nadawcą. Jest to jednak zgodne z regulaminem usługi. Netia nie gwarantuje, że GigaNagrywarka pozwala nagrywać konkretne programy.

Czytaj też: Prezent od Heyah? Oto 20 gigabajtów!

Co tym razem mogło nie pasować Telewizji Polskiej?

Możemy snuć domysły odnośnie tego, co tym razem mogło nie pasować Rządowej Telewizji Polskiej. Być może to kwestia reklam oraz chęć promowania własnego serwisu VOD. Bo skoro programy można nagrać i obejrzeć w usłudze Netii, a do tego jeszcze za to zapłacić, to nie ma potrzeby korzystania z TVP VOD.

To chyba pierwsze, co może przychodzić do głowy w tej sytuacji. To przypomina spór nadawcy z telewizją WP Pilot. Przypomnijmy, że TVP nie podobał się fakt, że zgodnie z obowiązującym prawem musi za darmo udostępniać swój sygnał, a ktoś inny może na tym zarabiać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News