WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

TVP World, czyli nowy anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

TVP World, czyli nowy anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

Telewizja Polska w przyszłym roku zaoferuje nam nowy anglojęzyczny kanał pod roboczą nazwą TVP World. Jakie treści tam znajdziemy?

TVP World zastąpi kanał Poland In

W wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl, prezes TVP Jacek Kurski wypowiedział się na temat nowego kanału TVP. Z jego słów wynika, że stacja ma dotrzeć do tych Polaków, którzy mieszkają za granicą od wielu lat i choć nie mówią już w języku polskim, to czują się z naszym krajem związani. W ramówce znajdą się jednak nie treści fabularne, a publicystyczne, informacyjne, a także dokumentalne. Podobnie wypowiadał się Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin argumentując, że „jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie od wielu innych narodów europejskich„. Ciekawe tylko, czy chodzi po prostu o Polaków, czy może dziennikarzy TVP…

Czytaj też: Allegro Smart ze świetną ceną za rok usługi!
Czytaj też: Na horyzoncie nowa ikona Telefonu Google, a także… nowa nazwa?
Czytaj też: Microsoft Office 365 zaoferuje nam darmowe materiały wideo

Obecnie nazwa TVP World jest roboczą nazwą, a kanał ma wejść na miejsce istniejącej od dwóch lat internetowej stacji Poland In. Docelowo ma być dystrybuowany zarówno w USA jak i w wielu krajach w Europie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News