Reklama

To nie fotomontaż – to prawdziwy gigantyczny mechaniczny słoń z pasażerami

gigantyczny mechaniczny słoń

We Francji funkcjonuje projekt artystyczny Les machines de l’île, działający w starych budynkach dawnej stoczni Nantes, w których niegdyś budowano statki, a dziś oferuje się atrakcje dla turystów. Jedną z nich jest istny steampunkowy, mechaniczny słoń z drewna i stali, który może „chodzić” z 50 pasażerami na sobie.

Gigantyczny mechaniczny słoń we Francji

Nawiązanie do steampunku nie jest przypadkiem, bo tak naprawdę cała działalność parku rozrywki Les Machines de L’Île skupia się na tym klimacie. Ta hybryda instalacji artystycznej i parku rozrywki czerpie inspiracje z twórczości pisarza Juliusza Verne’a. Nic więc dziwnego, że instalacje sprawiają wrażenie wskrzeszonych artefaktów z XIX-wiecznej fantastyki naukowej.

Czytaj też: Dzięki współpracy mPay i PKP Intercity bilety na pociąg kupimy jeszcze łatwiej

Jedną i jednocześnie główną atrakcją tego parku jest mierzący ponad 12 metry wysokości mechaniczny słoń. Ten porusza swoimi oczami, głową i trąbą z armatką wodną, a nawet nogami, choć jest to tylko wizualny dodatek do całego spektaklu, bo porusza się wyłącznie z wykorzystaniem napędzanych wielkich kół. W parku ten słoń transportuje do 50 osób i pokonuje całą długość parku w 30 minut.