WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Główni dostawcy sprzętu Huaweia spotkają się w Białym Domu

Według oficjalnych już informacji dziś obędzie się spotkanie w Białym Domu, które według nieoficjalnych informacji zostanie zorganizowane przez doradcę gospodarczego USA Lawrence’a Kudlowa i sekretarza skarbu państwa Stevena Mnuchina. Ci spotkają się z przedstawicielami dyrektorów amerykańskich firm technologicznych (np. Intela, Qualcomma, Google, czy Microna) i zapewne rozpoczną dyskusję na temat Huaweia. 

Czytaj też: Ile smartfonów Huawei dostarczyło w pierwszym kwartale 2019 roku?

Chociaż Huawei wrócił do USA, bo prezydent Trump dogadał się z Xi Jinpingiem, to współpracujące z nią firmy nadal wymagają od amerykańskiego Departamentu Handlu licencji na sprzedaż komponentów i oprogramowania temu chińskiemu producentowi. Jednak przytoczona wcześniejsza zapowiedź Trumpa nie odbiła się specjalnie echem, bo np. nie słyszeliśmy, że Google ponownie udzieliło Huaweiowi licencji na wersję usług Google Play dla Androida. To może zmienić się już dziś.

Podobno pomimo słów Trumpa sprzed trzech tygodni Huawei nadal na czarnej liście, ale ma się to zmienić wkrótce. To spotkanie zapewne ustali, jakie komponenty i oprogramowanie firmy amerykańskie będą mogły sprzedawać firmie, która utopiła w zeszłym roku w rynku USA aż 11 miliardów dolarów.

Czytaj też: Huawei rejestruje znaki towarowe Cine Lens i Matrix Camera

Źródło: Phone Arena