Reklama
aplikuj.pl

Stosunek mocy do wagi tego gokarta Donkervoort wgniecie Was w fotel

Nie tak dawno pisaliśmy, że tym gokartem zawstydzisz hipersamochody i może jeszcze zwymiotujesz. Tym jednak razem omawiany wtedy D8 GTO-JD70 od Donkervoort doczekał się nowego, jeszcze bardziej imponującego wydania.

Gokart Donkervoort D8 GTO-JD70 Bare Naked Carbon Edition to zdecydowanie model, którego pełną nazwą raczej nie pochwalilibyście się w towarzystwie bez kilku wpadek, ale raczej nie będziecie mieli do tego okazji. Powstanie bowiem tylko 70 egzemplarzy, a każdy z nich będzie sprzedawany za 163636,36 euro (w przeliczeniu 720550 zł).

Czytaj też: BMW iX1 będzie najmniejszym elektrycznym SUVem BMW

To wyjątkowe wydanie wyjątkowego gokarta, który jest w stanie zaserwować Wam aż 2G przyspieszenia bocznego, występuje w czterech wydaniach pod kątem stopnia ekspozycji swojego włókna węglowego. To bowiem jest najważniejszą cechą tej edycji gokarta Donkervoort. Jego korpus wykonano w ponad 95% z włókna węglowego (via Motor1).

Czytaj też: Dlaczego powinniście lubić nowe BMW serii 4?

Bare Naked Carbon Edition jest lżejszy o około 6 kg, bo waży 694 kg, ale na szczęście moc pozostałą taka sama. D8 GTO JD70 napędza 2,5-litrowy i turbodoładowany silnik rzędowy z pięcioma cylindrami od Audi, który zapewnia 420 koni mechanicznych i 520 Nm momentu obrotowego. Te trafiają na tylne koła za sprawą pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów Tremec.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News