Reklama

Google Look to Speak – aplikacja do rozmawiania oczami

look to speak

Google stworzyło eksperymentalna aplikację  Look to Speak umożliwiającą osobom z problemami z komunikacją wokalną rozmowy za pomocą oczu. Na czym dokładnie to polega?

Google Look to Speak, czyli aplikacja do rozmawiania oczami

Google coraz poważniej podchodzi do problemów z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. Tym razem wychodzi naprzeciw tym, którzy mają trudności z porozumiewaniem się za pomocą mowy. Aplikacja Look to Speak została stworzona dla każdego, kto ma problemy wokalne, a także motoryczne, które uniemożliwiają wpisanie słowa np. na telefonie lub używanie języka migowego. Za pomocą oczu możemy wybierać podane przez apkę słowa, które później zostaną wypowiedziane przez smartfon lub tablet.

Czytaj też: Mastercard i Carrefour podpowiedzą, kiedy w sklepie nie ma tłoku
Czytaj też:
Google Stadia wkracza do Polski!
Czytaj też: Aktualizacja do EMUI 11 – lista smartfonów i tabletów

Jest to naprawdę świetne i przydatne rozwiązanie, bo aplikacja jest prosta i łatwa w obsłudze. Nie trzeba także nic za nią płacić, więc wystarczy posiadać telefon lub tablet z Androidem.

Zobaczcie jak to dokładnie działa

Apka dostępna jest dla systemu Android i można pobrać ją z Google Play, choć wspierany jest jedynie język angielski. Zainstalowałam ją i przetestowałam, by sprawdzić jak to dokładnie działa.

Niestety od razu muszę napisać, że konieczne jest dobre oświetlenie, a apka nie radzi sobie przy okularach. Czasem też ruch oczu trzeba wykonywać kilkukrotnie, by Google Look to Speak to załapało, choć najczęściej działa naprawdę sprawnie i szybko. Jednak pomimo drobnych trudności uważam, że to naprawdę świetne rozwiązanie. Zapewne apka będzie na bieżąco ulepszana, więc z czasem jej działanie będzie jeszcze lepsze.