Reklama

Google Maps otrzyma aktualizację. Chodzi o zwiększenie realizmu

Google Maps jest jedną z najpopularniejszych usług umożliwiających zdalne zwiedzanie świata. W ciągu kilku dni platforma stanie się jeszcze dokładniejsza, co powinno ułatwić żywot m.in. podróżnych.

Google zleciło bowiem wykonanie zdjęć satelitarnych, a następnie zastosował kilka „trików”, które umożliwiły komputerowe rozpoznanie lasów, pustyń, rzek czy gór. Później dopasowano kolorystykę do poszczególnych form ukształtowania terenu. W efekcie gęste lasy są ciemnozielone, ale już otwarte tereny zyskał jaśniejszy odcień.

W ramach przykładu Google udostępniło nową mapę Islandii. Po lewej znajduje się jej dawna forma, natomiast po prawej nowa, bardziej zaawansowana. Już na tym etapie widać, jak wielu zmian dokonano. Widok jest znacznie bardziej szczegółowy, co powinno pomóc podróżnikom. Firma nie zapomniała jednak o mieszkańcach miast. Zaktualizowane mapy ulic powinny pokazać dokładny kształt i szerokość drogi.

Poza tym w nowych Google Maps pojawią też informacje na temat chodników, przejść dla pieszych i wysepek, dzięki czemu więcej osób będzie mogło bezpiecznie poruszać się w obrębie ruchliwych skrzyżowań. Google ma nadzieję wprowadzić nowe mapy ulic Londynu, Nowego Jorku i San Francisco w ciągu najbliższych miesięcy. Pozostałe miasta będą niestety musiały poczekać na swoją kolej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News