WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Meet jednak bez limitu czasowego

Google postanowiło nas zaskoczyć. Wczoraj pisałam Wam o wprowadzeniu limitu czasowego na darmowej wersji Meet, która miała obowiązywać od dzisiaj. Tymczasem porozmawiamy bez ograniczeń jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy.

Darmowe Google Meet bez limitu czasowego

Jeszcze wczoraj było mówione, że limit czasowy na Google Meet będzie i zostanie wprowadzony 30 września. Dotyczyło to oczywiście użytkowników korzystających z aplikacji za darmo. Ustalony przez firmę limit nie był mały, bo wynosił 60 minut, a po tym czasie najprawdopodobniej wystarczyłoby zrestartować połączenie. Jednak ze względu na trwający nadal kryzys pandemiczny, zawieszone loty i zbliżające się święta Google postanowiło przedłużyć nielimitowane rozmowy za pośrednictwem Meet.

Czytaj też: Google Meet w końcu wprowadza wyciszanie szumów na urządzeniach mobilnych

We wpisie na swoim blogu firma zwraca uwagę, że przecież aplikacja nie jest wykorzystywana tylko przez firmy i tylko do pracy. Miliony użytkowników stanowią osoby prywatne, dla których to możliwość wspólnego spędzania czasu pomimo dzielącej ich odległości. Za pomocą Meet można uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach, w weselach, czy imprezach online. A Meet, dzięki możliwości korzystania z niego bez rejestracji, bo wystarczy tylko konto na Gmail, jest do tego wprost idealne.

Google Meet bez limitu, ale tylko na kilka miesięcy

Pamiętajcie jednak, że nielimitowane rozmowy w darmowej wersji Meet udostępnione zostały tylko na jakiś czas. Na dotychczasowych warunkach, czyli przy darmowym dostępie, usługa będzie dostępna do 31 marca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News