WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Meet w końcu wprowadza wyciszanie szumów na urządzeniach mobilnych

Mobilni użytkownicy Google Meet w końcu doczekali się filtrowania odgłosów z otoczenia czyli po prostu redukcji szumów. Niezwykle przydatna funkcja wprowadzona została zarówno na Androida jak i iOS.

Google Meet automatycznie usunie zakłócenia

By prowadzone w domu wideokonferencje mogły być jak najbardziej profesjonalne Google postanowiło wprowadzić w końcu długo oczekiwaną redukcję szumów na urządzeniach mobilnych. Każdy, kto choć parę razy uczestniczył w takich zdalnych spotkaniach wie, że zawsze w najmniej odpowiednim momencie coś może utrudnić prowadzenie rozmowy. A to sąsiad będzie wiercił, a to pod blokiem przejedzie pochód wszystkich wozów strażackich w mieście, albo kot zacznie wyśpiewywać kocie arie operowe.

W takich sytuacjach szczególnie ważna jest opcja redukcji szumu, która w Google Meet dostępna jest już na urządzeniach stacjonarnych. Jednak coraz częściej prowadzimy rozmowy z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, więc Google poszło z duchem czasu i wprowadziło długo wyczekiwaną aktualizację dla użytkowników Androida i iOS. Meet automatycznie usunie zakłócenia pozostawiając tylko nasz głos. Dzięki temu rozmówcy nie będą musieli słuchać tego, co dzieje się wokół nas.

Redukcja szumów tylko w płatnych wersjach usługi

Redukcja szumów nie jest jednak dostępna dla wszystkich użytkowników Meet. Nikogo nie zaskoczy, że aktualizacja obejmie tylko płatne wersje aplikacji, będzie więc dostępna dla G Suite Enterprise i G Suite Enterprise dla Szkół i Uczelni. Użytkownicy G Suite Basic, G Suite Business, G Suite dla Szkół i Uczelni oraz G Suite dla Organizacji Non-Profit nie skorzystają z redukcji szumów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News