WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google nagrodzi Cię za wydawanie pieniędzy w Sklepie Play

Jak często zdarza się Wam kupować aplikacje w Sklepie Play? Google ma nadzieję, że wkrótce po portfel będziemy sięgać częściej i ma co do tego kompletny plan.

Po pierwszym uruchomieniu w Japonii w zeszłym roku Google wprowadza już program nagród w Sklepie Play na teren USA. Od tego tygodnia Amerykanie będą mogli zarejestrować się w funkcji Punktów Google Play i zbierać nagrody, kupując po prostu kolejne aplikacje i wydając pieniądze w nich samych. Dołączenie do programu jest bezpłatne, a zbieranie punktów przybiera także postać regularnego przeglądania cotygodniowej listy polecanych aplikacji, czy korzystania z promocji.

Po zdobyciu określonej liczby punktów, użytkownicy mogą wymienić je na środki w Sklepie Play i korzystać z nich w jego obrębie, choć nie zabraknie też opcji przekazania funduszy organizacjom non-profit. Z każdym wydanym dolarem klienci będą zbliżać się do wyższego poziomu nagród – obecnie mowa o czterech poziomach. Każdy z nich ma dodatkowe zalety, ale najważniejszy sprowadza się do lepszego przelicznika punktów na dolary.

Za wydanie jednego w Platynowym „rankingu” dostaniemy 1,4 punktów, a nie jeden, choć utrzymanie tego bonusu będzie wymagać utrzymywania określonego poziomu wydatków. My, Polacy, na ten dodatek jeszcze trochę poczekamy.

ŹRÓDŁO: Engadget