WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Pixel 3a z aparatem na poziomie iPhone XR

DxOMark wzięło się za ocenienie możliwości aparatów w smartfonie Google Pixel 3a i wygląda na to, że ten dorównuje poziomowi iPhone XR oraz Pixelowi 3. Chociaż otrzymał wynik na poziomie 100 punktów (o jeden poniżej obu modeli), to pod kątem ogólnej jakości aparatów dorobił się 103 punktów, a więc dorównał wspomnianym modelom. 

Czytaj też: Wygląd i specyfikacja Huawei Mate 30 Lite, Honor 9X i 9X

Oczywiście wszystkie te trzy urządzenia mają doskonałe kamery i trudno jest oszacować to, który sprawdza się najlepiej w ogólnym ujęciu, dlatego warto zagłębić się w test DxOMark. Na sam początek – ekspozycja, której test wykazał, że gdy Pixele mają tendencję do lekkiego niedoświetlenia, aby uzyskać wrażenie wysokiego kontrastu, to iPhone XR był w stanie zachować szczegóły w cieniach nieco lepiej.

W kwestii odwzorowania kolorów Pixel 3a jest nieco chłodniejszy w porównaniu do Pixela 3 i choć w obu przypadkach mówimy o dobrym wyniku, to w testach laboratoryjnych DxOMark, to Pixel 3a uzyskał lepszy wynik za naturalne odwzorowanie kolorów. Szczegóły są mocną stroną dla 3a. W testach terenowych Google w 3a nie tylko nieznacznie poprawiło redukcję szumów w stosunku do Pixela 3, ale również bardzo dobrze zachowało szczegóły na scenie. Jeśli chodzi o tryb portretowy, to Pixel 3a nie był tak dobry jak Pixel 3. DxOMark odkrył, że 3a nie jest tak spójna pod względem nasilenia efektu bokeh.

Czytaj też: Snapdragon 855+ najmocniejszym układem dla smartfonów z Androidem

Źródło: GSMArena