Reklama
aplikuj.pl

Google podświetli ogłoszenia związane z Covid-19

koronawirus google, zmiany google, podświetlenie covid-19 google

Google cały czas dodaje do swojej platformy różne rzeczy, które mają pomóc w dobie pandemii Covid-19. Teraz firma poinformowała, że będzie podświetlała ogłoszenia związane z chorobą w przeglądarce.

Wyróżnione będą informacje dotyczące zamknięć szkół, ograniczeń podróży, odwołanych imprez czy najnowszych wytycznych dotyczących pobytu w domu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Google zaleca dodanie „SpecialAnnouncement” do stron internetowych, ponieważ jest to standardowy format dostarczania informacji o stronie i klasyfikowania zawartości strony. Dzięki temu będzie można też wyróżnić stronę w wyszukiwarce.

Jeśli nie macie dostępu do kodu albo czasu można też przesłać takie ogłoszenie w Search Console – taka funkcja jest jednak ciągle w testach beta. Ogłosenia będa też wygasały w ciagu miesiąca od ich opublikowania – trzeba więc je regularnie ręcznie aktualizować.

Narzędzie jest też ciągle w fazie rozwoju. Początkowo będą mogły z niego skorzystać agencje rządowe i organizacje zdrowotne. Dopiero później zostanie ono udostępnione także dla zwykłych stron.

Czytaj też: SK Hynix ujawnia szczegóły dotyczące pamięci DDR5