Reklama
aplikuj.pl

Samsung będzie produkować dla Google. Tensor 3 do Pixel 8 to nadal wielka tajemnica

Samsung będzie produkować dla Google, Tensor 3 do Pixel 8 to nadal wielka tajemnica

Wedle najnowszych nieoficjalnych informacji od Business Korea, tajemniczy nadal układ Tensor 3, którego specyfikacja zacznie wyciekać do sieci zapewne dopiero w następnym roku, będzie produkowany przez Samsunga. Nie będzie to jednak byle jaki proces, a ten 3-nm, co stanowi znaczące ulepszenie od 4-nm procesu stosowanego w produkcji Tensor 2.

Układ Tensor 3 firmy Google będzie produkowany w fabrykach Samsunga

Business Korea donosi, że Tensor 3 prawdopodobnie przejdzie na proces 3 nm Samsunga w 2023 roku. Kłóci się to wprawdzie ze wzmiankami o 4-nm procesie, na którego wskazują inne źródła, powołując się na dążenie do uzyskania finalnie niższej ceny, aby konkurować z nowymi smartfonami konkurencji właśnie niższą ceną. Z drugiej jednak strony konkurencja z całą pewnością sięgnie po 3-nm układy, więc ta decyzja stosjąca po stronie Google zdecydowanie do łatwych nie należy.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje nowy flagowy smartwatch realme Watch 3 Pro?

Tensor 3 będzie prawdopodobnie produkowany masowo z wykorzystaniem pierwszej generacji procesu 3nm GAA, ponieważ Samsung ma zacząć używać wariantu drugiej generacji dopiero w 2024 roku. Oznacza to, że możemy liczyć na zmniejszone zużycie energii nawet o 45%, poprawę wydajności o 23% i zmniejszenie powierzchni o 16% w porównaniu do układów wyprodukowanych z użyciem 5nm technologii producenta.