Reklama
aplikuj.pl

Google wesprze 810 milionami dolarów walkę z koronawirusem

Google koronawirus, Google Covid-19, wsparcie finansowe Google

Google właśnie ogłosiło ogromne wsparcie w walce z koronawirusem. Pakiet opiewa na kwotę aż 810 milionów dolarów.

Takie wsparcie obejmuje kilka aspektów walki z koronawirusem. Ogłoszony pakiet składa się z dotacji dla Światowej Organizacji Zdrowia, kredytów dla naukowców i małych firm, funduszy inwestycyjnych dla organizacji pozarządowych czy wsparcie finansowe w celu zwiększenia zdolności produkcji ochrony indywidualnej, takich jak maski.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Takie wsparcie z pewnością pomoże wielu organizacjom. Dokładniej rzecz biorąc 250 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na walkę z fake newsami, które są ogromnym zagrożeniem. Wiara w nieprawdziwe informacje w sieci może mieć dramatyczne skutki.

Kolejne 540 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na pomoc małym firmom i społecznościom, które nie będą mogły skorzystać z pomocy innych instytucji finansowych. Wiele firm nie spodziewało się takiego kryzysu i stąd nie mają one żadnych rezerw finansowych.

Pozostała kwota zostanie przeznaczona na między innymi większe prezenty dla pracowników i pomoc dla nich. Taki krok ze strony Google powinien zostać doceniony praktycznie przez każdą osobę. Aż chciało by się, żeby więcej gigantów technologicznych tworzyło podobne pakiety.

Czytaj też: Kiedy mogą zadebiutować nowe procesory Intel?