Reklama
aplikuj.pl

Polskie Gord z oknem wydawniczym i nowymi platformami

gord

Gord to strategia przygodowa dla jednego gracza. Aby przetrwać, musisz budować, jednak aby zwyciężyć, musisz pokonać ciemność panującą za bramami.

Premiera GORD

Twórcy GORD oraz wydawca Team 17 poinformowali o oknie wydawniczym dla gry. Jak się okazuje, produkcje zadebiutuje w tegoroczne lato. Co więcej, tytuł nie będzie dostępny tylko na komputerach PC! Produkcja zmierza teraz też oficjalnie na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Gord to przygodowa strategia osadzona w mrocznym świecie fantasy. Poprowadź Plemię Wschodzącego Słońca w głąb zakazanych ziem. Wykonuj zadania, które ukształtują charakter członków plemienia, wpłyną na ich dobrobyt i zadecydują o ich losie. Zadbaj o przetrwanie swojego ludu w mrocznym świecie fantasy, inspirowanym mitologią słowiańską.

Buduj palisady, wznoś budowle i rozwijaj swój gród – od skromnej osady do potężnej fortecy. Nie będzie to jednak takie łatwe! Twojemu społeczeństwu stale zagrażają wrogie plemiona, przerażające potwory i tajemnicze moce, które czają się w pobliskich lasach.

Czytaj też: Battlefield 2042 z kolejnymi zmianami

Wyruszaj poza mury swojej osady i wykonuj zadania wyznaczane przez SI, która zapewnia dużą różnorodność wyzwań. Główne cele Scenariusza poprowadzą cię przez grę, a zróżnicowane misje poboczne i zdarzenia losowe pozwolą ci zapolować na legendarne stwory w dziczy, odkryć tajemnice Starożytnych, a nawet pozbyć się paskudnej plagi. Spodziewaj się niespodziewanego.

Przygotuj grunt, wybierając spośród szeregu opcji Scenariusza, i postaraj się odnieść zwycięstwo. Postaw na spokojną rozgrywkę albo wyznacz sobie nieosiągalny cel – prawie wszystko da się dostosować! Wybieraj spośród licznych celów głównych, określaj wielkość poziomu, nasilenie najazdów, otoczenie, w którym będziesz grać, rodzaje wrogów, którym stawisz czoło, początkowe surowce, a nawet intensywność pogody. Oczywiście nie zapominajmy też o Koszmarach.

Zdrowy lud jest kluczem do przetrwania w Gord. Każdy aspekt życia – od chorób i głodu po śmierć bliskich – może wpłynąć na poziomy Poczytalności i Brzemienia osadników. Bacznie je obserwuj, bo kiedy osiągną punkt krytyczny, twoi poddani doświadczą załamania, a nawet uciekną spod twoich rządów.