Reklama
aplikuj.pl

Nowa generacja Gorilla Glass. Podobno znowu się nie tłucze

Gorilla Glass Victus to nowa generacja szkła firmy Corning. Firma odchodzi więc od cyfrowego oznaczania swoich produktów. Oczywiście Gorilla Glass Victus ponownie przesuwa granice wytrzymałości szkła, które będzie chronić ekrany smartfonów.

Gorilla Glass 7 to Gorilla Glass Victus

Teoretyczna wytrzymałość Gorilla Glass rośnie wraz z kolejnymi generacjami. W przypadku 5 firma Corning mówiła o 80% szansy na przetrwanie upadku z wysokości 1,6m. W przypadku Gorilla Glass 6 wysokość została bez zmian, ale zwiększono szanse przetrwania upadku, szczególnie na twarde powierzchnie.

Victus teoretycznie przetrwa upadek na betonową powierzchnię nawet z 2 metrów. O ile nie będzie to upadek na bok, a na czoło tafli. Jest też w stanie wytrzymać nacisk ponad 100 kg. W przypadku standardowego szkła są to znacznie mniejsze wartości – 0,8m oraz 15,5kg.

Samsung będzie pierwszym producentem, który skorzysta z Gorilla Glass Victus. Możemy więc spodziewać się, że zobaczymy je już w serii Galaxy S30.

Szkło to szkło…

Glass is glass and glass brakes… powtarza zawsze Zack z kanału YerryRigEvertthing i jest to coś, co sam powtarzam od lat. Jak wytrzymałe, przynajmniej póki co, nie byłoby szło używane w smaratfonach, zawsze będzie podatne na zarysowania oraz uszkodzenia pojawiające się w wyniku upadku lub uderzenia.

Dokładnie wczoraj kolega z innej redakcji opowiadał, jak niedawno smartfon posiadający certyfikat MIL-STD810G (m.in. upadek na beton z 2 metrów bez szwanku) wypadł mu z ręki na beton z wysokości ok 50 cm. Ze szkła niewiele zostało.

Oczywiście wiele zależy tutaj od szczęścia i kąta padania. Ale póki co za jedyny faktycznie nietłukący się ekran można uznać ten, który Motorola stosowała w modelach Moto X Force oraz Moto Z Force. Miałem okazję dosłownie porzucać tymi modelami. To były naprawdę pancerne ekrany.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News