Reklama
aplikuj.pl

Gospodarstwo przyszłości? Temu robotowi chwasty są niestraszne

Carbon Robotics to firma projektująca roboty wykorzystywane w rolnictwie. Jej urządzenie, zwane LaserWeeder, służy do usuwania chwastów na dużą skalę.

Osiągi tego robota są naprawdę imponujące, ponieważ jest on w stanie poradzić sobie z nawet 200 000 niechcianych roślin w ciągu godziny. Cała konstrukcja składa się z laserowego robota, który może by przymocowany z tyłu ciągnika. Co ciekawe, względem wersji z ubiegłego roku, najnowszy model LaserWeedera ma poprawioną wydajność – każdej godziny usuwa o 100 000 chwastów więcej niż poprzednik.

Czytaj też: Pajęczy robot do kupienia. Co możecie zrobić ze złowrogim XR R1?

Aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby rolników, dostosowaliśmy projekt naszego produktu, ale nadal będziemy wykorzystywać naszą sprawdzoną technologię laserowego pielenia. Naszą misją zawsze było dostarczanie rolnikom najbardziej efektywnych narzędzi, a duży popyt na LaserWeedery jest dowodem na to, że pomagamy im rozwiązać poważny problem

wyjaśnia założyciel Carbon Robotics, Paul Mikesell

LaserWeeder jest w stanie usunąć 200 000 chwastów w ciągu godziny

Jak działa opisywane urządzenie? Zawiera 30 przemysłowych laserów CO2, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w autonomicznym LaserWeederze. Posiadacze robota mogą odnotować poważne oszczędności, a okres zwrotu z inwestycji wynosi od dwóch do trzech lat. Istotną rolę odgrywa sztuczna inteligencja, która umożliwia błyskawiczną identyfikację, namierzanie i eliminację chwastów przy użyciu energii cieplnej. Urządzenie posiada też system oświetlenia, który umożliwia pracę w dzień i w nocy w niemal wszystkich warunkach pogodowych.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja ocenia wypracowania. Tak oprogramowanie zajmuje się pracami uczniów

LaserWeeder automatyzuje jedno z najbardziej wymagających, kosztownych i czasochłonnych zadań w gospodarstwie: pielenie. Konstrukcja narzędzia jest znajoma i łatwa do zintegrowania z codziennymi operacjami, jednocześnie usprawniając usuwając chwastów, zapewniając spójność, którą rolnicy cenią i na której polegają, wspierając rozwój naszych firm.

podsumowuje Josh Roberts