Reklama
aplikuj.pl

Pajęczy robot do kupienia. Co możecie zrobić ze złowrogim XR R1?

XR R1, pajęczy robot

Ktokolwiek, kto uznał, że świecąca się czerwona dioda na kamerze XR R1 będzie dobrym wyborem, powinien obejrzeć kilka filmów traktujących o zabójczych robotach, bo nie – dwie srebrne tulejki, imitujące oczy pająka na korpusie, nie załatwiają sprawy. Tak więc, oto złowrogi XR R1, czyli najnowszy pajęczy robot do kupienia na Kickstarterze.

XR R1 to pajęczy robot dla zapaleńców robotyki

Opracowany przez chińską firmę Shenzhen XiaoR Geek Technology, XR R1 jest obecnie dostępny do zarezerwowania na Kickstarterze w cenie od 899$, co jest upustem względem planowanej ceny detalicznej rzędu 1299 dolarów. Dostawy powinny zostać zrealizowane w lutym, o ile firmie wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Czytaj też: Najlepsze buty do biegania? Oto grafenowa propozycja od Inov-8 o wyjątkowej sprężystości

https://www.kickstarter.com/projects/1397929023/xr-r1-open-source-hexapod-with-camera-and-ai-modules?ref=video

Jako przykład „pajęczego robota”, XR R1 może i nie doczekał się ośmiu nóg, a sześciu z aluminium, ale ciężko powiedzieć, że nie bije z niego pajęczy charakter. Dzięki takiemu zestawowi nóg, robot może wykonywać w miejscu 360-stopniowe obroty oraz szereg innych odgórnie zaprogramowanych ruchów. Może być też ręcznie sterowany w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona, gamepada lub komputera.

Wykorzystując procesor Raspberry Pi 4B oraz 2-megapikselową kamerę Robot-Eye 3.0, ten pajęczy robot może też podążać po z góry wytyczonej trasie, śledzić obiekty, rozpoznawać twarze i rozczytywać kody QR z transmisją wideo w czasie rzeczywistym. Do działania wykorzystuje szereg serwomechanizmów i 4000 mAh akumulator o nieznanej wytrzymałości, a z racji bazowania na oprogramowaniu open-source, można go dowolnie rozwijać z wykorzystaniem języka C++ lub Python.