WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

GR Super Sport, czyli cacko Toyoty na wyścig Le Mans

Po pierwszym teaserze hipersamochodu Peugeota na drogi publiczne przed nasze oczy zawitało podobne w myśl korzeni cacko od Toyoty, niejakie GR Super Sport.

Toyota właśnie po raz pierwszy publicznie ujawniła GR Super Sport podczas otwarcia 88. Le Mans na torze Circuit de la Sarthe. Prowadzony przez byłego kierowcę Toyota Gazoo Racing, Alexa Wurza, występ hybrydowego GR Super Sport obejmował okrążenie demonstracyjne i udział w ceremonii zwrotu trofeum Le Mans na tegoroczny wyścig.

Sam w sobie GR Super Sport bazuje na samochodzie wyścigowym Toyota TS050 Hybrid z 2016 roku w Le Mans, który zapewnił Toyocie pierwsze zwycięstwo w tych wyścigach, ustanawiając najszybsze w historii okrążenie i rekord okrążenia wyścigowego (via Motor1).

W czerwcu 2018 roku ogłoszono, że GR Super Sport zostanie wprowadzony do produkcji, wykorzystując wspomagany hybrydowo, montowany tuż za kabiną silnik V6 o pojemności 2,4 litra z podwójnym turbodoładowaniem.

Czytaj też: Wyszpiegowany Mercedes EQS przypomina nam o swoich korzeniach

Łącznie ten układ napędowy zapewniał deklarowaną moc 986 KM, a my możemy oczekiwać teraz na wyprodukowanie co najmniej 20 egzemplarzy tego hipersamochodu, który stanie się flagowcem Toyoty.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News