Wyszpiegowany Mercedes EQS przypomina nam o swoich korzeniach

wyszpiegowany-mercedes-eqs-przypomina-nam-o-swoich-korzeniach-5

Mercedes EQS będzie swoistym elektrycznym odpowiednikiem nowej Klasy S firmy, choć otrzyma zupełnie nową platformę i bardziej futurystyczny sznyt z jednoczesnym zachowaniem podobnych proporcji i cech konstrukcyjnych.

Świeża partia zdjęć szpiegowskich z Nürburgring przypomina nam, że Mercedes przyjmuje bardziej praktyczne podejście ze swoim EQS, który będzie hatchbackiem/liftbackiem, co ujawnia wielka klapa bagażnika. Zdjęcia wskazują też na elektryczne klamki, a nawet dwa porty ładowania (jeden po prawej, a drugi po lewej stronie) na tylnych błotnikach.

Mercedes EQS ciągle pokazuje się nam w formie wiernej zeszłorocznej koncepcji… przynajmniej z zewnątrz, bo wewnątrz Mercedes zapewne dorzuci do tego elektryka wiele elementu z Klasy S. Liczymy jednak, że kabina tego EV będzie wyjątkowa, tak jak wyjątkowy jest zasięg EQS rzędu 700 km w testach WLTP.

Czytaj też: Elektryczny Porsche Taycan Turbo S kontra niesamowity McLaren 720S Spider

EQS będzie wyposażony w układ kierowniczy na wszystkie koła, aby skompensować duży rozstaw osi. Jego masowa produkcja rozpocznie się już za rok, więc zapewne doczekamy się go w formie na 2022 rok modelowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News