WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstaje gra fabularna Sea of Thieves

Mongoose Publishing ogłosiło właśnie, że planuje wydanie Sea of Thieves w niecodziennym wariancie. Postanowiono bowiem przenieść ją z wirtualnego poletka na biurka, czy stoły w formie gry fabularnej, czyli po prostu papierowego RPGa. 

Czytaj też: Kangurek Kao: Runda 2 za darmo na Steam!

Jak to spytałby ukryty gdzieś z tyłu mojej głowy złośliwiec, patrząc na pierwszy rok Sea of Thieves na rynku – „Jak z czegoś takiego można zrobić papierowego RPGa?” No cóż, przecież tajemnicą nie jest, że ta produkcja studia Rare zawartością w pierwszych miesiącach nie grzeszyła, a jej zaplecze fabularne odpowiadało pokładą logiki w ósmym sezonie Gry o Tron. Wprawdzie w tym roku deweloperzy zatroszczyli się nieco o ten aspekt, ale i tak to nie historia będzie motorem napędowym w podręczniku RPG Sea of Thieves.

Na samej stronie Mongoose doczytamy się, że Sea of ​​Thieves w formie papierowego RPGa będzie czymś idealnym dla tamtejszych weteranów. Skupi się bowiem na „ściganiu innych piratów, odszukiwaniu skarbów, walce ze szkieletowymi kapitanami na tropikalnych wyspach, toczeniu nieustannego boju z jedną z frakcji i stawianiu czoła legendarnemu Krakenowi, czy Megalodonowi.

Powinniśmy więc oczekiwać szybkiej, przepełnionej akcją gry fabularnej, która zamiast na fabule, skupia się po prostu na dobrej zabawie i rozwiązywaniu problemów. Wersja PDF będzie Was kosztować 30 funtów, ale już drugie tyle zapewni Wam papierowy podręcznik i kilka użytecznych gadżetów dla graczy i mistrzów gry. O polskiej wersji nie znajdziemy żadnych informacji, a premiera tej angielskiej ma mieć miejsce już w październiku.

Czytaj też: Ekskluzywność Death Stranding na PlayStation 4 może być ograniczona czasowo

Źródło: Mongoose