WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gra na VR Blood & Truth zdominowała sprzedaż gier

Gra na VR Blood & Truth udowodniła, że jest miejsce na tytuły na wirtualną rzeczywistość. Sony ma kolejną hitową markę.

Blood & Truth to nowy tytuł z rodziny PlayStation, który okazał się hitem. Wirtualna rzeczywistość to wciąż nisza, która walczy o to, aby wejść do mainstreamu, ale z pomocą tego typu produkcji, stanie się to szybciej niż myślimy. Produkcja Sony na pewno pozwoli sprzedać firmie masę PlayStation VR, które od piątku powinny być znacznie przecenione ze względu na promocję Days of Play.

Czytaj też: Stadia Connect – cena, premiera, ogłoszenia gier

Pojawił sie nowy ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Oczywiście wyniki, które widzicie poniżej to tylko i wyłącznie sprzedaż pudełkowa. Tytuły VR zazwyczaj są dostępne jednak tylko jako wersje cyfrowe, więc pozycja Blood and Truth tym bardziej robi dobre wrażenie.

Ranking sprzedaży:

  1. Blood & Truth
  2. FIFA 19
  3. Team Sonic Racing
  4. Days Gone
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Cricket 19: Official Game of the Ashes
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Grand Theft Auto V
  9. Forza Horizon 4
  10. Mortal Kombat 11

Wysoka pozycja to także przemyślana data premiery przez Sony. W tygodniu wydania gry nie pojawiły się żadne megahity, które mogłyby osiągnąć ogromną sprzedaż na tego typu listach. Należy jednak pamiętać, że liczba posiadaczy PlayStation VR dopiero zbliża się do pięciu milionów. Odbiorców jest zatem dość mało w porównaniu do całościowej sprzedaży PlayStation 4, które dobija już do 100 milionów, a i tak udało sie wbić na sam szczyt rankingu.

Czytaj też: Raytracing w Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 i Splatoon również sprawia, że gry wyglądają lepiej

Źródło: gamespot.com