Reklama
aplikuj.pl

„Gra wymaga jeszcze sporo pracy”. Twórcy Saints Row jak dzieci we mgle

saints row

Dawno żadna firma nie zawiodła mnie tak jak Volition. Ich najnowsze Saints Row jest bardzo słabą grą, która zdaje się mieć problemy ze wszystkim, czym się tylko da.

Saints Row wydano niegotowe

Deweloperzy Saints Row w niezwykle szczerym wpisie przyznali się do wypuszczenia gry w niegotowym stanie.

Wiemy, że gra wymaga jeszcze sporo pracy, aby przyjemność z grania była niczym niezakłócona. Dużo czasu spędzamy na naprawie błędów zgłaszanych przez społeczność i na wprowadzaniu poprawek na podstawie Waszych opinii.

Skoro tak zaczyna się najnowsza wiadomość od twórców, to wiadomo, że jest bardzo źle. Wydawca gry zachowuje się wobec ekipy bardzo dobrze i daje im szansę na poprawę, ale nie ukrywa również tego, że Saints Row po prostu zawiodło. Co jednak chcieli przekazać nam deweloperzy Volition? Pracują nad łatkami, które mają poprawić tytuł. Pierwsza duża – już wkrótce.

Czytaj też: Takich rzeczy Cupra jeszcze nie robiła. Trackmania nawiązuje współpracę

Listopadowa aktualizacja będzie zawierała ponad 200 poprawek błędów i uaktualnień stabilności oraz będzie się koncentrowała na wyzwaniach, ogólnej stabilności i kooperacji. Deweloperzy wiedzą o problemach z trybem kooperacyjnym, z jakimi mieli do czynienia niektórzy gracze, i przepraszają, że opracowywanie poprawek zabiera więcej czasu, niż zakładali. Wynika to z konieczności ich wdrożenia i dokładnego przetestowania.

Duża łatka będzie także początkiem funkcjonalnych zmian i wdrażania nowych funkcji w głównej grze. Będzie ona obejmowała wiele usprawnień, o które prosili gracze, w tym zmniejszenie liczby powtórzeń pewnych czynności, dzięki czemu wyzwania staną się bardziej satysfakcjonujące, zarządzanie pojazdami sprawniejsze itd.

Plany na 2023 jedynym ratunkiem?

Co jeszcze szykowane jest na 2022 rok? W grze pojawił się darmowy pakiet kosmetyczny, a kolejne również nadciągają i będą płatne. Naprawdę słaby ruch, który przemilczmy. Co dalej?

Czytaj też: Tuning graficzny Need for Speed Unbound w szczegółach

Jak już wspomnieliśmy, zamierzamy jeszcze długo wspierać Saints Row. Rok 2023 będzie niezwykle ekscytujący dla graczy w Saints Row, którzy mogą się spodziewać masy nowych treści, w tym całkiem nowej historii (jako element przepustki Expansion Pass lub do kupienia osobno), nowych funkcji w grze i nieodkrytych jeszcze obszarów miasta. Wszystko to będzie zaledwie dodatkiem do jeszcze większych zmian funkcjonalnych, kolejnych bezpłatnych pakietów i rzeczy, które na razie pozostaną tajemnicą.

Zawartość na 2023 zdaje się być jednym ratunkiem dla gry, ale i tak nie spodziewałbym się tutaj rewolucji. Nowe Saints Row ma problem nie tylko w tym, że jest pełne błędów. Gra działa na starej technologii, a cały świat i bohaterowie stworzeni przez Volition po prostu są beznadziejni, a Ich losów nie chce się śledzić! Twórcy zdają się tego nie rozumieć. Nowy wątek fabularny mógłby pójść w innym kierunku, ale komu będzie się chciało na niego czekać, gdy podstawy są aż tak złe?