Reklama
aplikuj.pl

Zaniepokojeni gracze przepytali twórców Redfall o ważne kwestie

redfall

Gracze zapytali twórców Redfall o bardzo ważne kwestie dotyczące samej produkcji. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o tytule i tego, jak będzie działał.

Redfall bez tajemnic

Z okazji ujawnienia daty premiery Redfall, która nastąpi 2 maja 2023 r. oraz udostępnienia najnowszego zwiastuna z prezentacją rozgrywki, na serwerze Arkane na Discordzie zorganizowano sesję pytań i odpowiedzi. Gracze mieli sporo ciekawych pytań, które wyjaśniają lepiej np. kwestię dotyczące tego, jak bardzo singleplayerowa jest ta… multiplayerowa gra. Oto najciekawsze pytania i odpowiedzi.

Każda postać w grze wydaje się mieć niepowtarzalne zdolności, które zostały zaprojektowane z myślą o współpracy z innymi graczami. Jaki ma to wpływ na rozgrywkę solo?

Postacie doskonale ze sobą współpracują, co prowadzi do wielu interesujących scenariuszy rozgrywki. To bardzo ważny element trybu współpracy. Jednak zostały też zaprojektowane z myślą o działaniu solo. Gra ze znajomymi dodaje tylko więcej możliwości, jeśli chodzi o różne sytuacje, ale każdy bohater ma szereg dopracowanych opcji na początek. Zdolności Layli zostały zaprojektowane z myślą o Layli. Dopiero kiedy skończyliśmy nad nimi pracę, zaczęliśmy się zastanawiać, jak możemy rozszerzyć jej umiejętności do współpracy z innymi graczami.

Czytaj też: Wyciekła mapa z Battlefield 2042, a EA nie nadąża jej usuwać

Jak skaluje się poziom trudności pomiędzy trybem solo a współpracy?

W Redfall poziom trudności skaluje się dynamicznie. Przez cały czas brane są pod uwagę różne czynniki. Dla rozgrywki solo zaczynamy od poziomu trudności dla kampanii, który skaluje się w jej trakcie. Dla rozgrywki współpracy bierzemy pod uwagę postępy w kampanii i jej poziom trudności, ale też liczbę graczy. W zależności od wielkości oddziału zauważycie zmiany w rodzajach wrogów, których napotkacie, ich sile w porównaniu z trybem solo i częstotliwości występowania elitarnych cech. Zmiany nie zawsze są oczywiste. Niektóre starcia zawsze będą łatwiejsze lub trudniejsze od innych, a niektóre mogą się w ogóle nie zmienić. Ale o to chodzi, całość powinna być trudniejsza ze względu na większą liczbę graczy, ale nie powinno to być po prostu „płasko” mnożone.

Czytaj też: Niewiarygodnie dobra aktualizacja Gran Turismo 7! Tryb VR dostępny

Co będziemy robić za dnia/wieczorami? Czy rozgrywka wciąż będzie postępować normalnie?

Niezależnie od tego, czy mamy dzień czy noc, wciąż będzie można zaliczać postępy w grze. Pojawią się jednak różnice w rodzajach wrogów, których napotkamy i w tym, jak starcia z nimi będą wyglądały.

Jeśli chodzi o rozgrywki międzyplatformowe, czy możemy grać na Steam ze znajomymi z wersji Game Pass czy trzeba być na tej samej platformie?

Gracze na Steam zdecydowanie mogą grać ze znajomymi z Game Pass!