WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Grarantanna to pomysł Ministerstwa Cyfryzacji na rozrywkę online dla młodzieży

Cykl gier, zagadek, łamigłówek, webinarów, konkursów i turniejów – to w dużym skrócie aktywności wchodzące w skład Grarantanny. To nowy pomysł Ministerstwa Cyfryzacji na zapewnienie młodym ludziom rozgrywki w trakcie kwarantanny. Będą też nagrody i… Minecraft.

Ministerstwo Cyfryzacji chce zapewnić rozgrywkę młodzieży. I robi to dobrze!

Pomijając bardzo nietypową nazwą, Grarantanna prezentuje się naprawdę ciekawie. Przede wszystkim – jest to strona internetowa, która jest zbiorem aktywności online. Codzienne organizowane są nowe edycje każdej z kilku dostępnych rozrywek. I wygląda na to, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Zobacz też: Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przeniosły się na Twittera. I są lepsze niż kiedykolwiek

Aktywności do wyboru dla każdego

Na liście dostępnych aktywności w ramach Grarantanny znajdują się:

  • Quizy historyczne – 15 quizów z nagrodami (historyczne gry planszowe), dostępnych codziennie do 27 marca. Wśród nich znajdzie się sporo pytań o znane postaci i wydarzenia.
  • Zagadkowa przygoda – zestaw 40 zagadek i łamigłówek. Zadania mają wymagać logicznego myślenia oraz absorbować uczestników, np. będą wymagać robienia notatek. Aby przejść do kolejnego zadania trzeba rozwiązać poprzednie.
  • #edukatywni – w skrócie polega to na dzieleniu się z innymi wiedzą z przedmiotów szkolnych. Osoby ze szkół ponadpodstawowych, które wirtualną lekcję poprowadzą najlepiej, mogą wziąć udział w losowaniu nagród – laptopa gamingowego, smartfonu lub aparatu.

W najbliższych dniach dołączą do nich:

  • sesje RPG – pierwsze sesje odbędą się 19 marca o godzinie 15. Będą to klasyczne, papierowe gry RPG, ale organizowane w trakcie sesji online. Jeśli jesteś za młody żeby wiedzieć co to jest – to to w co grali na początku Stranger Things.
  • webinar „Prezentacja na 6!” – webinar dla uczniów szkół, w którym będzie można nauczyć się, w jaki sposób przygotować efektowną i efektywną prezentację. P.S. ta wiedza może się przydać nie tylko w szkole. Pracownicy korporacji pewnie też znajdą tu coś dla siebie. Start 20 marca o 14, ale zapisy ruszają 19 marca od 18.
  • Game Jam online – konkurs na tworzenie gier elektronicznych. W ciągu 5 dni uczestnicy muszą stworzyć grę w oparciu o temat, który zostanie ujawniony 21 marca. Wykonanie gry – dowolne. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach plus dodatkowa za najlepszą grę.
  • Minecraft – w Minecrafta grają chyba wszyscy, więc nie mogło go zabraknąć na liście. Na specjalnie stworzonym serwerze zostanie rozegrany konkurs na tworzenie replik znanych budowli. W trybie kreatywnym będzie można korzystać z dowolnej liczby materiałów. Start w niedzielę 22 marca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News