Reklama

Czym będą grupy rodzinne na Allegro?

Allegro, Allegro Smart, promocja, koronawirus

Jeśli nazwa wydaje Wam się znajoma, to nic dziwnego. grupy rodzinne na Allegro miały pojawić się w kwietniu. Ostatecznie jednak zawitają na platformę w połowie lipca. Sprawdźmy, czym będzie ta nowość.

Grupy rodzinne na Allegro to sposób na korzystanie z czyjegoś „Smarta”

Jest to oczywiście uproszczenie, jednak w gruncie rzeczy nowa funkcja na platformie właśnie do tego się sprowadza. Często jest tak, że wśród osób mieszkających razem jest jedna taka, która ma Allegro Smart, a reszta z niego korzysta. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwala oszczędzić na dostawach i nie trzeba kilka razy płacić za taką usługę. Allegro chyba zdaje sobie z tego sprawę i postanowiło ułatwić takie rodzinne pośredniczenie w zakupach.

Czytaj też: Telegram dodaje grupowe wideorozmowy i animowane tła

Grupy rodzinne pozwolą od 15 lipca połączyć konto na Allegro z kontami bliskich. Nie oznacza to, że od tej pory każdy będzie mógł ze „Smarta” korzystać. Grupa pozwoli na wysłanie prośby o zakup danego przedmiotu za pomocą przycisku Poproś o zakup. Oczywiście grupę rodzinną można założyć bez posiadania usługi Smart, jednak to chyba najczęstszy powód, dla którego prosimy kogoś o kupienie czegoś na Allegro.

Jeśli masz Allegro Smart! lub uczestniczysz w promocji Smart! na Start, członkowie Twojej grupy też będą mogli skorzystać z darmowych dostaw i zwrotów w ramach usługi

– informuje Allegro.

Czytaj też: YouTube wprowadza zmiany dla filmów przesłanych przed 2017 rokiem

Co istotne, historia naszych transakcji nie będzie widoczna dla innych członków grupy rodzinnej, podobnie jak przedmioty, o których zakup poprosimy. Te widzieć będzie jedynie osoba kupująca i zlecająca zakup.