Reklama

Telegram dodaje grupowe wideorozmowy i animowane tła

Telegram dodaje grupowe wideorozmowy i animowane tła

Kilka istotnych nowości pojawi się w komunikatorze Telegram. Użytkownicy będą mogli w końcu prowadzić grupowe wideorozmowy, dostaną również animowane tła i kilka mniejszych zmian.

Nowości w komunikatorze Telegram

telegram otrzymał obsługę grupowych połączeń wideo. By z nich skorzystać należy połączyć się z wybranymi osobami przez połączenie głosowe, a potem włączyć kamerę, co spowoduje, że automatycznie zostaną umieszczeni w grupowej wideorozmowie. Obecnie maksymalnie może w niej uczestniczyć 30 osób.

Czytaj też: Poznaliśmy datę debiutu Lenovo Yoga Pad Pro

Dodatkowo podczas takich rozmów można innym uczestnikom udostępnić swój ekran zamiast obrazu z kamerki. Na smartfonach i tabletach domyślnie udostępniany jest cały ekran. Na komputerze użytkownicy mają do wyboru udostępnianie całego ekranu lub określonego okna.

Do Telegramu trafia także obsługa animowanych teł, mogą to być zmieniające się, kolorowe wzory, które będą zmieniać się za każdym razem, gdy wysyłamy wiadomości. W ustawieniach można również wybierać własne kolory i motywy. Telegram zaznacza, że użycie ich nie wpływa znacząco na pobór energii, a także na zmniejszenie wydajności.

Czytaj też: Szczegóły modeli Edge 20 Motoroli wyciekły

Ponadto w komunikatorze zaktualizowano funkcję tłumienia szumów tła podczas rozmów głosowych, aplikacja na iOS dostała nowe ikony, pojawiają się też przypomnienia o logowaniu i jeszcze więcej animowanych emotikonek.