Reklama
aplikuj.pl

Gry o II wojnie światowej – ranking 2023

Re-enactors Dressed As German Infantry Soldiers In World War II Marching Walking Along Forest Road In Summer Day. Photo In Black And White Colors.

Niemal od początku istnienia naszej cywilizacji ludzkości towarzyszyły wojny. Tak jak zmieniały się czasy, tak również zmieniały się konflikty zbrojne. W historii ludzkości jest spora liczba niezwykle charakterystycznych konfliktów, które z takich, a nie innych powodów zapisały się w ludzkiej pamięci. Jednym z nich jest II Wojna Światowa, czyli obecnie, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości.

Wraz z rozwojem technologii komputerowej, coraz ciekawsza stawała się również elektroniczna rozrywka, czyli gry komputerowe. To właśnie one, pozwoliły wcielać się w rolę dowódców oraz żołnierzy wielkich konfliktów zbrojnych w tym podczas wspomnianej wcześniej II wojny światowej. Poniżej krótki ranking gier, których akcja dzieje się w tym ponurym okresie historii.

Gry wojenne, czyli o II Wojnie Światowej nostalgicznie

Zanim przejdziemy do najnowszego rankingu tytułów godnych ogrania w 2023 roku, warto cofnąć się kilka lat i przypomnieć sobie kilka ikonicznych gier, które, choć obecnie nie powalają graficznie, to pod względem klimatu, są w dalszym ciągu czołówką gier osadzonych w czasach III Rzeszy.

Medal of Honor — seria

Początki serii MoH sięgają czasów pierwszego PlayStation i maczał w nich swoje place sam Steven Spielberg. Z czasem za sprawą znakomitego Allied Assault seria z przytupem zadebiutowała na komputerach PC. Po dużym sukcesie wraz ze zmianami rynkowymi seria rozmieniła swój sukces na drobne, czego do dzisiaj żałuje wielu graczy.

Call of Duty — dwie pierwsze gry

Choć seria MoH zginęła w odmętach dziejów, wraz z jej schyłkiem narodziła się seria gier, która obecnie przynosi gigantyczne dochody. Mowa oczywiście od słynnym Call of Duty. Dwie pierwsze części tej popularnej strzelanki, w swoim czasie były prawdziwym ideałem strzelanki osadzonej w czasach II WŚ. Później seria poszła w bardziej współczesne klimaty, jednak dla wielu graczy to właśnie dwie pierwsze części CoDa, są przykładem produkcji niemal idealnej. I trzeba przyznać, że współczesne odsłony CoDa, dość ciekawie przewidują najbliższą przyszłość w kontekście uzbrojenia, np.: autonomiczny statek.

Co ciekawe we wszystkie wspomniane tytuły można bez problemu pograć na współczesnym sprzęcie, a do kupienia są za grosze.

Najlepsze gry wojenne 2023 – tytuły współczesne o tematyce II WŚ

W elektronicznej rozrywce dekada to przepaść rozwojowa. Współczesne tytuły, choć nie zawsze tak klimatyczne jak te wspomniane wcześniej, to poziom dopracowania i odwzorowania realiów w nich przedstawionych jest bezkonkurencyjny. 

Poniżej gry wojenne, z którymi w 2023 roku, powinien zapoznać się każdy fan tamtego okresu historycznego.

Hearts of Iron IV

Popularny HoI nie jest grą dla każdego. Stopień jego skomplikowania jest niezwykle wysoki, za to poziom dopracowania z punktu widzenia historycznego przebija praktycznie każdy tytuł na rynku. Hearts of Iron IV jest zaawansowaną strategią, która drugowojenny konflikt rozkłada niemal na czynniki pierwsze. Gra niektórych wciąga, a niektórych odrzuca, jedno jednak jest pewne, sprawdzić trzeba.

Seria Company of Heroes

Choć nie tak dawno zadebiutowała 3 część widowiskowej strategii, cała seria zasługuje na uznanie. Według wielu graczy CoH to najlepsze strategie z czasów II WŚ, dla śmiertelników. Duża widowiskowość, mniejszy stopień skomplikowania niż HoI oraz oddani fani. Jeśli nigdy nie mieliście okazji, warto zapoznać się z całą serią CoH, a jeśli dwie pierwsze części ograliście na każdą możliwą stronę, do Company of Heroes III nie trzeba Was przekonywać.

World of Tanks

Tym razem tytuł z nieco innej beczki. Darmowa gra online, w której można odtworzyć bitwę na łuku kurskim. Coś dla fanów czołgów z okresu II WŚ. W grę codziennie grają tysiące ludzi, a sam tytuł jest cały czas rozwijany. Jeśli chcielibyście się sprawdzić w roli pancerniaków, czołg jest gotowy.

Na rynku istnieje jeszcze jeden zbliżony tytuł World of Warships, w którym gracz kieruje okrętami wojennymi z tamtego okresu. WoW jest ciekawą pozycją dla miłośników marynarki wojennej z tamtego okresu.

Sniper Elite 5

Sniper Elite to seria gier, w których możemy wcielić się w strzelca wyborowego. Najnowsza piąta część przenosi graczy do okupowanej Francji w roku 1944. Szereg ciekawych misji oraz fantastyczny klimat to główne zalety SE.

Elektroniczna II Wojna Światowa

Niestety w ciągu ostatnich lat, boom na gry z okresu II Wojny Światowej, dość mocno minął. Zaprezentowane tytułu, są stosunkowo nowymi pozycjami, albo takimi, które developerzy ciągle rozwijają. Warto jednak pamiętać, że wiele fantastycznych produkcji powstało wiele lat temu i choć graficznie, tytuły te odstają od współczesnych standardów, gra się w nie nadal bardzo dobrze. No i mają jeszcze jedną zaletę, ich wymagania sprzętowe są na tyle niskie, że obecnie żaden komputer nie powinien mieć problemu, aby taką grę odpalić.