Gry z PS5 również staną się niedostępne po uszkodzeniu baterii CMOS

gry ps5, bateria cmos

Konsola PlayStation 5 została zaprojektowana tak samo, jak PlayStation 4. Uszkodzona bateria CMOS, brak połączenia z PlayStation Network i sprzęt jest bezużyteczny.

PS5 nie włączy gier bez baterii CMOS

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o problemach z dostępem do gier na PS4 w przypadku uszkodzonej baterii CMOS. W skrócie: jeśli wspomniany element konsoli przestanie działać, to PS4 nie włączy gry dostępnej zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Sprzęt będzie starał się połączyć z PlayStation Network, aby ominąć problem baterii, ale w przypadku nieaktywnej usługi lub naszych problemów z łączem – nie zagramy.

Czytaj też: Założyciel Epic Games najbogatszym graczem w Karolinie Północnej

Znalazła się osoba, która postanowiła poświęcić swoje PS5, aby sprawdzić, czy i ta konsola będzie miała problem z działaniem bez baterii CMOS. Gracz przetestował różne scenariusze i sprawa wygląda następująco:

  • cyfrowe gry przestały działać
  • fizyczne wersje gier włączyły się i działały w nich trofea, ale np. Resident Evil 2 wyświetlał informację o błędzie
  • Mortal Kombat 11 na płycie nie chciał się zainstalować do końca i proces instalacji przerywał się na 97%
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales działał bez problemów
  • Call of Duty: Black Ops – Cold War włączyło się, ale nie do końca, ponieważ gra miała problem z połączeniem się z serwerami Activision

Czytaj też: Zwiastun King’s Bounty 2. Coś, czego od dawna potrzebowałem

Sony do dziś nie skomentowało sprawy baterii CMOS dotyczącej PS4 ani nie odpowiedziało na liczne pytania graczy. Czy w przypadku PS5 będzie podobnie?