Założyciel Epic Games najbogatszym graczem w Karolinie Północnej

tim sweeney, epic games

Poznaliśmy szacunkowy majątek założyciela Epic Games. Po premierze Fortnite i Epic Games Store, Tim Sweeney jest najbogatszy w Karolinie Północnej.

Epic Games doinwestowane

Epic Games od lat radziło sobie na tyle dobrze, aby spokojnie istnieć na rynku i tworzyć kolejne wersje swojego silnika graficznego czy eksperymentować z grami. No i jeden z takich eksperymentów się opłacił, bo Fortnite co chwilę bije swoje rekordy przychodów.

Czytaj też: Deweloper Days Gone – MetaCritic jest dla Sony wszystkim

Dzięki ogromnym zyskom z Fortnite, Epic mógł otworzyć swój konkurencyjny dla Steam Epic Games Store, a do tego tak doszlifować technologię Unreal Engine 5, że do dziś niektórzy deweloperzy śnią o tym, aby położyć ręce na nowej wersji silnika.

Czytaj też: F1 2021 droższe od poprzedników. Efekt EA?

Ogromne przychody i tworzenie kolejnych produktów mogących przynieść miliony dolarów, przyciąga inwestorów. To właśnie po ich ostatnich transakcjach, Tim Sweeney posiadający 22 procent udziałów w Epic Games stał się najbogatszym człowiekiem w Karolinie Północnej. Wartość Epic Games po ostatnich transakcjach została wyceniona na 28,7 miliarda dolarów. Dzięki temu Tim Sweeney wskoczył z drugiego miejsca rankingu najbogatszych na pierwsze miejsce. Z 5 miliardów dolarów Sweeney ma dzięki akcjom firmy około 6,5 miliarda dolarów. Oczywiście mówimy tutaj o pieniądzach, które są “w Epicu”. Tim Sweeney nie posiada tych pieniędzy w gotówce.