WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gry Rockstara sprzedają się jak szalone – GTA 5 i RDR 2 zarabiają miliony

Gry Rockstara to świeże bułeczki. Nawet sześć lat po premierze.

Rockstar Games podzielił się nowymi wynikami ze swoich gier. Zaskoczenia nie ma – produkcje R dalej trafiają do wielu osób w ciągu roku i nic nie wskazuje na to, aby nagle ich sprzedaż miała się zakończyć. Oczywiście najważniejsza jest tutaj sprzedaż Red Dead Redemption 2 i Grand Theft Auto 5, od czasu kiedy deweloper postanowił skupiać się w pełni na tworzeniu jednej gry przez kilka lat.

Czytaj też: Bany w Apex Legends za niepomaganie innym

Nierozdrabnianie się na kilka produkcji sprawia, że gry studia są niezwykle dopracowane, a hype w dniu premiery sięga zenitu. Nie jest jednak tak, że gdy mija miesiąc od sprzedaży to gry studia zaczynają mało zarabiać. Tutaj mówimy o sytuacji, w której deweloper i wydawca mogą co miesiąc strzelać korkami od szampana, bo zarobki ze sprzedaży są niesamowite. Jak konkretnie prezentują się nowe dane sprzedażowe?

Do dziś Red Dead Redemption 2 sprzedało się oraz trafiło do sprzedawców w ilości 24 milionów sztuk. Jest to wynik o milion większy niż jeszcze był w lutym, gdy dowiedzieliśmy sie o 23 milionach sprzedanych kopii. A Grand Theft Auto 5? Przygody trójki bohaterów zobaczyło już 110 milionów osób, co jest wynikiem o… dziesięć milionów lepszym niż pod koniec 2018 roku. Jeśli ktoś myślał, że premiera nowej odsłony Red Dead Redemption spowolni sprzedaż Grand Theft Auto 5, to się mocno pomylił.

Co ciekawe, już teraz firmy odpowiedzialne za obie marki wskazują, że nie ma najmniejszych szans na to, aby nagle sprzedaż miała znacznie spowolnić. Ciekawe jednak, czy Red Dead Redemption 2 również dobije do 100 milionów sztuk. Strach pomyśleć jakie wyniki uda się wykręcić obu grom jeśli Rockstar zdecyduje się ulepszyć je na PlayStation 5 i nowe Xboksy z serii Scarlett.

Czytaj też: Epic Games Store znów uderzył w Steam zgarniając Outer Wilds

Źródło: dualshockers.com