Reklama
aplikuj.pl

GTA 6 w produkcji od 2012? Nowe przecieki o grze

gta 6

Nowe Grand Theft Auto powstaje. Rockstar oficjalnie potwierdził, że prace nad grą już trwają. Czego możemy się spodziewać po GTA 6?

To pewne – GTA 6 powstaje

Rockstar już jakiś czas temu uspokoił fanów na całym świecie, którzy powoli przestawali wierzyć w to, że jeszcze zagrają w nową odsłonę tej serii. Firma poinformowała w lutym o tym, co dzieje się w temacie gry.

Czytaj też: Nowy Wiedźmin z medalionem rysia! Czego jeszcze dowiedzieliśmy się od czasu zapowiedzi?

Wiemy, że dzięki długowieczności GTA V wielu z was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się stworzyć — i dlatego z radością możemy ogłosić, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto jest w trakcie realizacji. Ujawnimy więcej informacji, gdy tylko będziemy na to gotowi, więc zaglądajcie na Rockstar Newswire, gdzie trafiają wszystkie oficjalne wieści.

W imieniu całego naszego zespołu chcemy podziękować wam za wsparcie i nie możemy się już doczekać, by wspólnie z wami wkroczyć w przyszłość!

Rockstar Games

Na premierę zatem jeszcze trochę poczekamy, ale przynajmniej wiemy, że w temacie coś się dzieje.

Przecieki o GTA 6

Co nowego mówią informatorzy i przecieki o GTA 6? W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy, na które na ten moment powinniśmy patrzeć z przymrużeniem oka, choć zapewne największym fanom ciężko jest powstrzymać entuzjazm.

Nowe wieści o GTA 6 to kilka kwestii związanych z pracami deweloperskimi, technologią oraz samym światem gry. Nowe GTA ma być w produkcji już od 2012 roku, ale prawdziwe prace rozpoczęły się w 2014 roku. Tytuł nie był jednak dla studia priorytetem i dopiero w okolicach 2018 roku produkcja weszła na tradycyjne tempo deweloperskie. Gra oryginalnie miała zostać ogłoszona w 2020 lub 2021 roku, ale przez aferę z crunchem w Rockstarze, pandemię oraz zmiany w prowadzeniu narracji, ogłoszenie tytułu przesunięto na koniec 2022 roku. Premiera powinna odbyć się w 2024 lub 2025 roku.

Czytaj też: Zaktualizowany Far Cry 6 za darmo przez kilka dni

Rockstar wydał GTA 5 na PS5 i Xbox Series, ponieważ deweloperzy chcieli się sprawdzić w tym, jak pracuje im się na nowych konsolach. Prace nad tą wersją gry trwały od 2019 roku. Co ciekawe, GTA 6 będzie prawdopodobnie jedyną grą Rockstara na dziewiątej generacji konsol.

Jeśli chodzi o same kwestie fabularne GTA 6 – tytuł znów opowie historię trzech bohaterów, a rozgrywka podzielona zostanie na rozdziały, jak Red Dead Redemption 2. Pierwsze dwa rozdziały gry będą prezentowały świat w 1985 roku, a pozostałe trzy – w niedalekiej przyszłości. W tytule mamy trafić do Vice City, Liberty City (tylko w prologu i epilogu) oraz rockstarowe odpowiedniki Rio de Janerio oraz Havany.