Reklama
aplikuj.pl

To chodzi! Czyli pokaz możliwości robota Gundam w Japonii

to-chodzi-czyli-pokaz-mozliwosci-robota-gundam-w-japonii

Jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym to pilotowany przez Kira Yamato ogromny robot (“mobilny kombinezon”) ZGMF-X10A Freedom Gundam urozmaici krajobraz Chin.

Bandai Namco ujawni jeszcze w tym roku oficjalnie swoją około 18-metrową statuę Freedom Gundam w LaLaport Mall w Jinqiao w Szanghaju. Będzie to tym samym pierwsza duża statua robota Gundam zbudowana poza Japonią.

Jako ciekawostkę można zaznaczyć to, że ta będzie odpowiadać wysokości tej z tworów anime Mobile Suit Gundam SEED i Mobile Suit Gundam SEED Destiny, skąd oczywiście Gundam się „wziął”.

Od początku bieżącego roku trwają prace nad stworzeniem ogromnego robota Gundam z seriali, filmów, gier wideo i mangi, który towarzyszy ludzkości od 1979 roku.

Czytaj też: Jabra prezentuje słuchawki Elite 85T i dodaje ANC do Elite 75T

Nie jest to coś małego, dlatego prace nad nim możemy ciągle podziwiać, a kolejnym ich rozdziałem jest pokaz motorycznych możliwości tego robota. Na poniższych materiałach robotnicy oraz inżynierowie testują Gundama pod kątem jego ruchowych możliwości. Nie jest to bowiem jakiś sztywny robot, a pełnowymiarowy, który może podnosić i opuszczać swoje nogi, czy obracać masywny tors.

W rzeczywistości robot Gundam będzie mógł chodzić, stąpając ciężko ze swoimi 25 tonami wagi. To wbrew pozorom niewiele, jak na 18-metrowego robota, a tak niską masę uzyskano poprzez stosowanie specjalnych materiałów i silników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News