Reklama
aplikuj.pl

Jabra prezentuje słuchawki Elite 85T i dodaje ANC do Elite 75T

Jabra wprowadza do oferty nowe słuchawki Elite 85T z aktywną redukcją hałasu. Dodatkowo funkcję zyskają też posiadacze modelu Elite 75T, do którego trafi ona wraz z bezpłatną aktualizacją oprogramowania.

Jabra Elite 85T to kolejny model bardzo udanej serii

Muszę przyznać, że nie spotkałem się jeszcze z osobą, która narzekałaby na słuchawki Jabra z serii Elite xxT. Kompaktowe, świetnie wykonane, bardzo dobrze grające, ale też oferujące wysoką jakość rozmów.

W przypadku tworzenia modelu 85T zamysł był taki, aby bez zwiększania wymiarów słuchawek dodać obsługę zaawansowanej redukcji hałasu (ANC). A nawet nieco więcej, bo Jabra nazywa technologię – Jabra Advanced ANC i jej efektem ma być dwa razy skuteczniejsza redukcja hałasu niż w innych słuchawkach firmy. Odpowiadają za to dwa specjalne chipsety, a efekty ich pracy można swobodnie regulować, dopuszczając do naszych uszu mniej lub więcej dźwięków otoczenia.

Zadbano również o wysoką jakość rozmów, za co odpowiada sześć wbudowanych mikrofonów. Słuchawki są konstrukcją półotwartą, co zmniejsza ciśnienie w uszach. Za reprodukcję dźwięku odpowiadają przetworniki o średnicy 12mm. Nie zabrakło też współpracy z popularnymi asystentami głosowymi. Całość została zamknięta w wodoszczelnej obudowie, zgodnej z normą IPX4.

Z aktywnym ANC słuchawki mają działać ok 5,5 godziny, a etui ładujące pozwoli je naładować do pełna w cztery razy. Samo etui można ładować bezprzewodowo dowolną ładowarką Qi. W Polsce Jabra Elite 85T pojawią się w połowie IV kwartału 2020 roku. Ich europejska cena to 229 euro.

ANC dla Jabra Elite 75T

Będące już na rynku słuchawki Elite 75T też dostaną obsługę ANC. Przy współpracy z Qualcommem udał się ją wprowadzić programowo. Wystarczy do tego bezpłatna aktualizacja oprogramowania. Aktualizacja powinna pojawić się już niedługo, a od października słuchawki Elite 75T będą sprzedawane z ANC już w standardzie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News