WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gwiazda Marvela zagra główną rolę w filmie polskiej reżyserki

Polska reżyserka Agnieszka Smoczyńska stanie za kamerą anglojęzycznej produkcji The Silent Twins na podstawie znanej książki. Gwiazda Czarnej Pantery zagra główną rolę.

The Silent Twins to książka napisana przez dziennikarkę śledczą Marjorie Wallace. Opowiada historię bliźniaczek June i Jennifer Gibbons, które od zawsze wszystko robiły wspólnie. Cierpiąc na tę samą wadę wymowy stworzyły swój własny, specjalny język, którym porozumiewały się ze sobą. Potrafiły przekazywać sobie informacje jednym spojrzeniem i kończyć za siebie zdania. Gdy ich izolacja od świata była zbyt duża rodzice postanowili je rozdzielić wysyłając do różnych szkół. Niestety bardzo szybko dziewczynki zaczęły zdradzać objawy schizofrenii katatonicznej i dla ich dobra znowu je połączono. Na ogół milczały izolując się nie tylko od otaczającego świata, ale nawet od rodziny. Z czasem ich relacja przerodziła się w coś chorobliwego i niebezpiecznego, nie tylko dla nich, ale i otoczenia. Często o siostrach Gibbons mówiło się w kontekście jednego umysłu, który znalazł się w dwóch ciałach.

W roli tytułowych sióstr zobaczymy znaną z Czarnej Pantery Letitię Wright i Tamarę Lawrence. Scenariusz na podstawie książki The Silent Twins napisze Andrea Seigel. Dla polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej będzie to pierwszy anglojęzyczny film w karierze. Na razie nie wiadomo kiedy ruszą prace na planie.