WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gwiezdne Wojny – oś czasu zawierająca filmy i seriale z uniwersum

Lucasfilm pokazał oś czasu wszystkich produkcji wchodzących w skład uniwersum Gwiezdnych Wojen. Grafika uwzględnia zarówno filmy, jak i seriale.

Chronologia Gwiezdnych Wojen to dość problematyczna sprawa. Jedni uważają, że powinno się oglądać filmy tak jak powstawały. Inni, że najpierw musimy przeboleć prequele czyli obejrzeć po kolei zaczynając od pierwszej części. Ale gdzie w tym wszystkim umieścić seriale i filmowe legendy? Oś czasu udostępniona przez studio Lucasfilm odpowiada na te wszystkie pytania.

Uniwersum Gwiezdnych Wojen rozpoczyna się od od filmu Mroczne Widmo, a kończy Skywalker. Odrodzenie. Na grafice zaznaczone jest, że akcja Hana Solo rozgrywa się po zakończeniu prequelowej trylogii, a animowany serial Wojny Klonów pomiędzy filmami Atak Klonów i Zemsta Sithów. Zaś The Mandalorian, którego pierwszy sezon niedawno zadebiutował na Disney+, dzieje się tuż po Powrocie Jedi. Dodatkowo na osi czasu zaznaczono, które filmy niedługo pojawią się na platformie.

Oś czasu została udostępniona z okazji zbliżającego się finałowego sezonu Wojen Klonów, który na Disney + pojawi się 21 lutego. Po pięciu latach twórcy powrócili do tej historii, by dokończyć ją siódmym sezonem, który będzie miał 12 odcinków.