WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Mysterio dostanie własny film?

Według najnowszych doniesień Sony chce stworzyć solowy film z Mysterio w roli głównej. Czy antagonista ze Spider-Man: Far From Home powróci?

Spider-Man: Far From Home zaprezentował nam bardzo ciekawego złoczyńcę – Mysterio. Został wprowadzony jako przybysz z multiwersum, władał nowym rodzajem magii i chciał pomóc Spider-Manowi w walce z żywiołakami. Szybko okazało się, że jest zwykłym oszustem wykorzystującym najnowsze technologie by wykreować się na bohatera. Na końcu filmu Mysterio umiera, ale nawet zza grobu szkodzi Peterowi parkerowi oskarżając go o własną śmierć i ujawniając sekretną tożsamość Pajączka. Tylko czy zmarł naprawdę? Wielu fanów spekulowało, że jako Mistrz Iluzji mógł to upozorować.

Teraz pojawiła się plotka, że Sony planuje stworzyć solowy film o Mysterio sprowadzając do roli Jake’a Gyllenhaala. Podobno pomysł takiego filmu pojawił się jeszcze przed Far From Home. Na razie żadne szczegóły nie zostały ujawnione, więc nadal traktujmy to jako zwykłą plotkę.

Ciężko powiedzieć, czy tworzenie solowego filmu o Mysterio ma sens. Oczywiście można by było pociągnąć nadal temat zemsty Becka na Spider-Manie. Zwłaszcza, że społeczeństwo ma go za superbohatera, więc miałby spore pole do popisu. Mysterio to ciekawa postać, ale jej powrót nie wniesie do uniwersum niczego nowego. Dostaniemy raczej powtórkę walk z Homecoming, a MCU zawsze stara się iść do przodu. Istnieje oczywiście możliwość, że Sony, podobnie jak w Morbiusie, pominie związek z MCU.