WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gwint na iOS lada moment podbije sprzęty z jabłkiem

Gwint na iOS jest już bliski ukończenia. Wiedźmińska gra karciana zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

CD Projekt RED poinformowało o dacie premiery gry na urządzeniach z systemem iOS. Mobilna produkcja, na którą czekało wiele osób pojawi się 29 października. Czy dzięki mobilnej wersji Gwint będzie miał szansę zmierzyć się z Hearthstonem?

Czytaj też: Szanuję ostatnią decyzję Ubisoftu o ich sposobie tworzenia gier

GWINT na iOS łączy w sobie wszystkie cechy dostępne w wersji komputerowej ze sterowaniem przystosowanym do dotykowego wyświetlacza. Postępy i płatności są wspólne dla wersji na iOS oraz PC (za pośrednictwem konta GOG). Oznacza to, że gracze mogą przechodzić z jednej platformy na drugą, kiedy tylko zechcą.

REDzi zaznaczają jednak, że z przyczyn niezależnych od nich, nie ma możliwości przeniesienia postępów i płatności między konsolami i iOS. Użytkownicy iOS będą mogli natomiast mierzyć się z graczami PC, Xbox One i PlayStation 4.

Obsługiwane urządzenia obejmują iPhone 6S lub nowsze (w tym iPhone 11), iPad Mini 4 i nowsze, iPad 5 generacji lub nowsze, iPad Air 2 lub nowsze oraz wszystkie urządzenia z linii iPad Pro. Dodatkowo na najmocniejszych sprzętach z systemem iOS, GWINT posiada wbudowane tekstury 4K.

Czytaj też: Gameplay Project Resistance wygląda jak raj dla streamerów

Źródło: playgwent.com