Reklama
aplikuj.pl

Half-Life Alyx na PlayStation VR2? Tajna umowa między Sony a Valve

half-life alyx

Coraz bardziej kształtuje nam się to, jak będzie wyglądało PlayStation VR2 oraz pierwsze gry na tę platformę. Tym razem dowiedzieliśmy się, że największy hit VR być może zmierza na nowy headset od Sony.

Half-Life Alyx prawdopodobnie najlepszą grą VR

Jedną z najlepiej sprzedających się gier VR (jeśli nie najlepszą) jest Half-Life Alyx. Valve dopracowało swój tytuł w każdym calu i choć niektórzy spierają się o wybrane elementy produkcji chcąc jeszcze lepszej symulacji wirtualnego świata (lub przeciwnie – pozwolenia graczom na odrobinę fantazji), to jednak nie sposób w grze się źle bawić.

Czytaj też: Horizon Call of the Mountain zapowiedziane! Aloy w nowej przygodzie

Aktualnie produkcję można kupić tylko w sklepie Steam, a tytuł działa na wszystkich popularnych goglach wirtualnej rzeczywistości, takich jak Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift czy Windows Mixed Reality. Tytuł nie ma również problemów z działaniem, jeśli podłączymy do komputera headset Meta Quest 2.

Tytuły startowe PlayStation VR2

Aktualnie wiemy, że w tym roku Sony będzie dzieliło się z nami informacji na temat wirtualnej rzeczywistości. Firma ogłosiła 6 milionów sprzedanych PlayStation VR i planuje na premierę PlayStation VR2 wydać Horizon Call of the Mountain. Już sam ten jeden tytuł sprzeda zapewne wiele headsetów, ale Japończycy mieli masę czasu, aby przygotować się na kilku tego typu, dużych gier.

Jak dowiadujemy się od informatorów – Sony miałoby już jakiś czas temu dogadać się z Valve w sprawie przeniesienia Half-Life Alyx na PlayStation VR2. Sprawa ma być już załatwiona i być może na start PS VR2 będziemy mieli do wyboru dwie gry, które każdy będzie chciał zagrać.

Czytaj też: Specyfikacja PlayStation VR2 ujawniona. Koniec kanciastego VR

Sprawa wydaje się być również jak najbardziej możliwa do ziszczenia, przez to, że firmy raczej w ostatnich latach poprawiły swoje wzajemne relacje. Sony wydaje swoje ekskluzywne dla PlayStation hity w sklepie Steam, gdzie osiągają one znakomite oceny, a gracze chętnie je kupują. Nadchodząca premiera God of War na PC zapewne przebiegnie idealnie, a pieniądze wpadną dzięki temu również do kieszeni Valve.

Przyznaje, że jeśli wszystko się potwierdzi, to zamówienie przedpremierowe na headset składam pierwszego dnia, gdy tylko będzie to możliwe. Tych gier nie można przegapić. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zapewne to nie ostatnie gry, które otrzymamy na PlayStation VR2. Co jeszcze obstawiacie? Resident Evil Village VR? Biohazard w końcu jest dostępny an PlayStation VR!