Reklama

Hamilton – nowy zwiastun zapowiada premierę na Disney+

Hamilton Disney+, Hamilton gdzie obejrzeć, Hamilton musical

Już na początku lipca na platformę Disney+ trafi Hamilton, który w ostatnich latach podbił serca fanów na całym świecie. Na platformie ukarze się nagranie ze spektaklu z oryginalną obsadą.

Czytaj też: King’s Man: Pierwsza misja – nowy zwiastun zapowiada wiele emocji. Kiedy premiera?

Lin Manuel Miranda stworzył jeden z najpopularniejszych musicali naszych czasów. Hamilton bardzo szybko stał się brodwayowskim fenomenem, a jego sława obiegła cały świat. Niestety, pomimo chęci, nie każdy z nas miał okazję go zobaczyć w całości. Dzięki Disneyowi ma szansę się to zmienić. Rozrywkowy potentat nabył prawa do kinowej dystrybucji filmu, który jest zarejestrowanym spektaklem z oryginalną obsadą z 2016 roku. Pierwotnie nagranie miało być wyemitowane w kinach na terenie USA i Kanady, ale z powodu pandemii koronawirusa Disney postanowił zmienić plany.

Hamilton to opowieść o życiu jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, akcja dzieje się w XVIII wieku, jednak Lin Manuel Miranda postanowił uwspółcześnić tę historię pokazując widzom jak teraz wygląda Ameryka – stąd właśnie obsada o bardzo rożnym kolorze skóry.

Hamilton pojawi się na Disney+ już 3 lipca. A oto fantastyczna zapowiedź premiery na platformie.

W spektaklu pojawi się oryginalna obsada, w skład której wchodzą: Lin Manuel Miranda jako Alexander Hamilton, Daveed Diggs jako Thomas Jefferson, Renee Elise Goldsberry jako Angelica Schuyler, Leslie Odom Jr. jako Aaron Burr, Christopher Jackson jako George Washington, Jonathan Groff jako Król George, Phillipa Soo jako Eliza Hamilton, Jasmine Cephas Jones jako Peggy Schuyler / Maria Reynolds, Okieriete Onaodowan jako Hercules Mulligan / James Madison i Anthony Ramos jako John Laurens / Philip Hamilton.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News