WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Handlebar Bag, bo torba na kierownicę rowerową może być nowoczesna

Stary dobry koszyk rowerowy „na przodzie” kojarzony głównie z miejskimi modelami, to gadżet, którego da się unowocześnić, co widać po Handlebar Bag od firmy Route Werks.

Ten gadżet dla rowerzystów jest obecnie dostępny na Kickstarterze za niemało, bo całe 465 złotych i to w ramach wczesnej, jednorazowej oferty. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się nawet wśród innych podobnych rozwiązań na kierownicę, ale łączy w sobie dwa światy rowerowych „magazynów”.

Handlebar Bag, czyli po prostu torba na kierownicę, zamiast wierzchu z tkaniny, który należy rozpinać i odchylać do tyłu, ma sprężynową pokrywę z poliwęglanu. Ta otwiera się, kiedy tylko użytkownik naciśnie zatrzask z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu rowerzysta może dostać się do wnętrza przy użyciu jednej ręki.

W pokrywie znajduje się dodatkowo mocowanie na smartfona, kamerę, czy komputer rowerowy, a po jego obu stronach znajdują się gumki do tymczasowego przechowywania potrzebnych rzeczy. Na spodzie torby znajdziemy z kolei jeszcze większy zestaw gumek z odblaskowymi naszywkami.

Czytaj też: Wielofunkcyjne narzędzie z tytanu MultiRuler, to tylko z pozoru zwyczajna linijka

Gwintowane otwory po obu stronach torby pozwalają na wkręcenie opcjonalnych „końcówek kierownicy”, czyli krótkich aluminiowych rurek w myśl mocowania reflektorów, czy dzwonków. Kiedy z kolei rowerzysta dotrze na miejsce, jednym prostym ruchem może zabrać 3,2-litrową torbę o wadze 615 gramów ze sobą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News